Епідемії грипу та ГРВІ на Львівщині немає: поради, як не захворіти

grupЗа підсумками моніторингу захворюваність на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції на Львівщині перебуває на неепідемічному рівні. У перший тиждень цього року в області захворіло 7155 осіб, серед них 58,8% – це діти до 17 років. У порівнянні з минулим тижнем епідеміологи спостерігають зниження на 3,2%. Про це повідомили у Головному управлінні Держсанепідслужби області, інформує Львівська газета.

Заради недопущення ускладнень епідситуації з грипу та ГРВІ фахівці Держсанепідслужби звертаються до мешканців області з проханням уважно ознайомитись із пам’яткою щодо профілактики грипу та дотримуватись цих рекомендацій у побуті.

Пам’ятка щодо профілактики грипу

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів. Проте, нехтуючи власним здоров’ям і наражаючи на небезпеку оточуючих, часто хворі не звертаються за медичною допомогою, займаються самолікуванням, продовжують відвідувати роботу, їздити в громадському транспорті, відвідувати магазини, ринки та інші місця масового скупчення людей.

Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:

– уникати скупчень людей — аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів;

– користуватися одноразовими масками при необхідності — щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;

– регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання;

– повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми — для підвищення опірної здатності організму;

– мати чисті руки — інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту;

– користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками — як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті;

– залишатися вдома при перших ознаках хвороби — щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.

Також не треба забувати про щорічну вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною та ефективною для створення повноцінного захисту організму проти грипу.

Джерело: Львівська газета.

Залишити відповідь

Next Post

У Навчальному центрі провели тренінги психологи із Києва (відео)

У Навчальному центрі, на запрошення керівництва Національної Гвардії України, провели тренінгові заняття для військовослужбовців провідні психологи із Києва. Психолог Навчального центру, що у м. Золочеві Наталія Малиновська разом із кризовими психологами Людмилою Новіцькою та Олександром Литвиновим завітали у студію “Золочів.нет”, де розповіли про психологічну підтримку бійців АТО. Нагадаємо, що психологічну […]