Яка вода найкорисніша для здоров’я

Усі ми знаємо, наскільки важливим є регулярне вживання води. Про кількість літрів, яку потрібно випивати за добу, постійно точаться суперечки, і до конкретного значення прийти доволі важко. Втім, не варто забувати й те, що важливо не тільки скільки пити, але й яку воду. Далеко не всі звертають увагу на це, хоча даний аспект має неабиякий вплив на здоров’я та самопочуття людини. І різновидів питної води достатньо, щоб обговорити дане питання предметно. 

Мінеральна та мінералізована

Доволі корисною для здоров’я є мінеральна вода. Втім, далеко не вся вода, яка називається мінеральною, є такою насправді. Перш за все, варто знати, що буває вода мінеральна та мінералізована, і ці два поняття варто розмежувати. Класична мінеральна вода добувається з джерел, де вона насичується мінералами та мікроелементами природним шляхом. В той же час, мінералізована насичується корисними компонентами штучно. У обох випадках є певний нюанс. По-справжньому корисною вода може бути лише коли у ній оптимальна кількість мінералів. Якщо у складовому значенні домінує конкретна органічна сполука, така рідина навіть може стати небезпечною. Крім того, мінеральна вода у свою чергу, поділяється на лікувальну та столову. Перший вид вживається при лікуванні певних патологій і найчастіше у суворо регламентованій кількості. Столова ж вода підходить для пиття у будь якій ситуації.

У виробництві бутильованої води найбільш пріоритетними є два технологічних процеси – це очищення та насичення. Очищення води потрібне, це безумовно. Втім, у ході видалення механічним шляхом небажаних сполук втрачається також велика кількість корисних речовин. Саме тому ця різниця найчастіше нівелюється за рахунок мінералізації. Доречі, додавання мінералів завжди повинне мати строге дозування. 

Але варто пам’ятати, що деякі виробники йдуть шляхом найменшого спротиву і просто проводять очистку ресурсів навіть не з природних джерел, а із водопроводу. Насамперед це стосується видалення хлору та часток важких металів. Така вода може не просто не бути корисною у повній мірі, а навіть створювати певні загрози для організму у силу недостатньої кількості ступенів очистки. Саме тому при купівлі бутильованої води потрібно бути надзвичайно уважним.

Штучна та збагачена вода

По своїй суті, будь яка звичайна бутильована вода, що пройшла процедуру очистки, може вважатись придатною для вживання. От тільки користі для організму від неї не буде, втім як і шкоди. Уся справа в тому, що чим складнішою буде процедура очищення, тим сильніше зміниться структура води. Відповідно, домішок – як шкідливих, так і корисних у ній залишиться по мінімуму.

Але така вода цілком підходить для щоденного вживання. Але потрібно знати, що із її вживанням потрібно також слідкувати за своїм харчуванням. Із їжею організм отримує велику кількість необхідних речовин. Внаслідок цього, незбалансоване харчування у поєднанні із штучною водою можуть викликати порушення метаболічних процесів.

У якості альтернативи для такої питної води деякі люди розглядають продукт, штучно збагачений киснем. Але хоча це і звучить доволі привабливо для здоров’я, таку воду неможливо назвати на 100% корисною. Кисень може поєднатись з іонами брому, що автоматично зробить її небезпечною. Також не варто вестись на очищення іонами срібла як універсальне рішення усіх проблем. Не дивлячись на всі свої корисні якості, срібло, як і будь-який метал, може накопичуватись в організмі, при цьому ніяк не розкладаючись. А це вже буде небажано для стану здоров’я. 

Природна мінеральна вода

В свою чергу, мінеральна вода природного походження цілковито підходить під критерії корисної. У глибоких надрах землі відбуваються процеси, які насичують рідину набором з усіх необхідних мікроелементів. Така вода здатна із легкістю втамувати спрагу та зарядити енергією, а також вона має гарні смакові якості. Найкраще ці завдання вирішує вода, яка видобувається із джерел глибокого залягання. 

Вода, очищена у домашніх умовах

А найбільш прийнятним методом отримання корисної питної води у побуті є використання сучасної системи фільтрації. Фільтри зворотного осмосу для цього прекрасно підходять. Такий пристрій з легкістю очистить воду на молекулярному рівні, видаливши з неї наступні види забруднень:

  • хімічні;
  • органічні;
  • механічні.

А придбавши модель із мінералізуючим картриджем можна підвищити корисні якості води у декілька разів. Використання фільтру дозволить зробити навіть воду із централізованої системи водопостачання чистою, смачною та корисною для здоров’я. За рахунок цього фільтри й користуються такою популярністю, оскільки дозволяють з легкістю позбавити себе від необхідності постійного вживання води сумнівної якості. 

Next Post

Вбивство у Золочівському районі: підозрюваний у вбивстві матері під вартою

Суд задоволив клопотання Золочівської окружної прокуратури про обрання найсуворішого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення застави 45-річному чоловіку, якого підозрюють у вбивстві матері (ч.1 ст.115 КК України). Про це “Золочів.нет” повідомили у Львівській обласній прокуратурі. “За даними слідства, 29 серпня поточного року в одній із квартир […]