Встановлення дисків на авто: правила і рекомендації

Якщо ви плануєте змінити диски на своєму автомобілі, варто пам’ятати, що не можна брати перший-ліпший. Усі вони розрізняються за розміром, дизайном і конструкцією. Тому варто дуже педантично віднестися до підбору моделі. Великий асортимент колісних дисків від кращих виробників пропонує інтернет-магазин «Shiny&Diski».

Що враховувати при купівлі дисків?

Обираючи якісні й красиві катки на авто, спочатку слід вибрати вид комплектуючого. Вони бувають трьох типів: литі, штамповані й ковані.

Далі варто прочитати маркування, оскільки саме в ньому приховані найважливіші параметри й розмір виробу:

  • виліт диска;
  • діаметр центрального отвору;
  • кількість кріпильних отворів;
  • діаметр умовного кола;
  • ширина і діаметр комплектуючого.

Для прикладу розглянемо параметри диска R19 W8 PCD5x114.3 ET40 DIA70.1

  • R19 – це діаметр моделі, що становить 19 дюймів.
  • PCD 5×114.3 – значення 5 вказує на кількість кріпильних отворів, а 114.3 вказує на відстань між цими отворами по діагоналі.
  • W8 – ширина деталі, для цієї моделі 8 дюймів.
  • ET 40 – виліт диска, в такій ситуації 40 міліметрів.
  • DIA 70.1 – показник вказує на діаметр центрального отвору диска, вимірюється в міліметрах.

Знаючи ці параметри та вміючи їх читати, ви з легкістю зможете визначити, які автомобільні диски потрібні для вашої машини.

Разболтовка авто – як правильно її визначати?

Кріплення колісного диска до маточини за допомогою спеціальних болтів заведено називати разболтовкою. Отвори для монтажу, як правило, розташовуються на строго позначеній відстані, стандарт разболтовки для кожної моделі дисків вказується на заводі.

У наш час для кожної марки авто складені детальні таблиці, в яких майстри вказали параметри разболтовки, також у вільному доступі можна знайти інформацію взаємозамінюваності коліс за різними марками машин.

Якщо в таблиці ви не знайшли потрібний показник для вашого автомобіля, можна самостійно вичислити значення разболтовки. Спершу порахуйте, яка кількість отворів передбачена на вашому авто. Потім визначте діаметр кола, на якому вони розташовані.

Якщо передбачено тільки три болти, варто виміряти відрізок між двома сусідніми отворами й помножити отримане число на коефіцієнт 1,155. Кінцеве значення і буде значенням разболтовки для вашого колеса.

Для кріплення колеса з чотирма болтами, треба виміряти проміжок між отворами, що знаходяться один навпроти одного, і помножити на 1,414. У разі, якщо у вас п’яти болтове колесо, заміряти відрізок необхідно між отворами, розташованими через одно і помножити на коефіцієнт 1,701.

Виліт диска – що це таке?

Виліт – це важливий показник, оскільки від нього залежить якість керування авто. Він може бути плюсовим, мінусовим або дорівнювати нулю. Важливо купувати колеса з таким же вильотом, як і у рідної деталі. Допускаються, звичайно, невеликі відхилення, але вони повинні складати не більше 5 мм.

Якщо цей параметр не врахувати й купити колеса з набагато меншим вильотом, автомобіль може втратити хорошу стійкість, а також істотно впаде якість гальмування.

Особливості монтажу колісного диска

Після того, як ви вибрали відповідні вам диски на авто, їх треба правильно встановити. У встановленні виробу є свої нюанси, яких обов’язково варто дотримуватися.

Навіть якщо ви максимально точно підбирали усі параметри, перед остаточним кріпленням колеса, його необхідно приміряти. Фахівці встановлюють деталь без гуми на передню і задню вісь маточини, після чого прокручують кілька разів. Якщо те, що при цьому комплектує не зачіпає підвіску й інші деталі, можна проводити остаточне встановлення.

Для того, щоб монтаж пройшов швидко, легко і правильно, важливо вибрати хороше кріплення. Він обов’язково повинен підходити за формою кріпильної поверхні. Важливо, щоб співпадали різьблення, довжина і діаметр деталей. Найдоцільніше спочатку купувати диски, а потім елементи для кріплення.

При монтажі фахівці рекомендують робити не менше 6 оборотів, тільки робити це треба акуратно щоб не пошкодити лакофарбну поверхню комплектуючого. 

Очищати виріб потім краще за все нейтральними миючими засобами.

Сподіваємося, наша інформація стала корисною для вас і тепер ви без проблем зможете не лише вибрати, але і встановити диски на машину.

Next Post

Як минула ніч в областях України

Як минула ніч у регіонах за даними Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки: • На Сумщині Зранку по Білопільській громаді триває мінометний обстріл. Інформації про наслідки поки немає. Вчора під час обстрілів Шосткинського району росіяни влучили у будинок мирних жителів. Поранений 52-річний чоловік, наразі в лікарні. Пошкоджена електромережа, 71 домогосподарство […]
Донеччина