Зигмунт Бауман відвідає 20. Форум видавців

BaumanВидатний польсько-британський філософ і соціолог Зиґмунт Бауман (Zygmunt Bauman) виступить з промовою на 20. Форумі видавців у Львові. Відомий своїми працями з проблем глобалізації, специ-фіки модерну і тенденцій сучасного сві-тового культурного простору, професор також виступить з лекцією і поділиться зі слухачами власним баченням світу.
А бачення у Зиґмунта Баумана є дуже цікавим.
Кінець світу, вважає філософ, означає зміни. «Дивно, що люди не говорять сьогодні про початок нового світу, нового життя, а говорять лише про світ, який помирає».
Поняття «постмодерн» містить у собі ідею заперечення модерну і, таким чином, залежить від нього. Бауман пропонує називати епоху, в якій ми живемо, «плинною модерністю».
Сучасне суспільство, з одного боку, відчуває завершення якогось етапу. З іншого – не розуміє, що щось також і починається. Суспільство знаходиться у підвішеному стані, переході з одного світу в інший.
Стійка економіка, яка передбачає планування потреб і ресурсів людей далеко наперед, не є ефективною, оскільки людські потреби постійно зростають. І тим швидше зростають, що більше вони задовольняються.
Свобода у своєму соціальному вимірі не є природною властивістю або надбанням людини, але є продуктом соціальних зв’язків з іншими людьми, інститутами і суспільством в цілому.
Художники не можуть знайти себе у новій дійсності. Раніше, років 20 тому, вони не мали свободи, але знали, що робити. Наразі свобода є, але як її використати, художники не знають.
«Ми звикли мислити категоріями державних кордонів: хтось керує тією територією, хтось – іншою. Але, по суті, ніхто сьогодні повною мірою не керує жодною територією».
Зиґмунт Бауман (1925 р. н.) брав участь у Другій світовій. Після війни переселився до Польщі та почав вивчати філософію і соціологію. Серед його вчителів – відомі польські філософи Станіслав Оссовський та Юліан Хохфельд. Стажувався у Лондоні під науковим керівництвом Роберта Маккензі.
Пізніше погляди комуніста Зиґмунта зазнали неабиякого впливу праць Антоніо Грамши та Георга Зіммеля. А згодом, через антисемітську політику держави, молодому вченому довелось перебиратись до Ізраїлю. Там він викладав в університетах Тель-Авіва і Хайфи. З 1971 року він – професор Університету Лідса, в якому 2010 року створено Інститут Баумана.
Лекція всесвітньовідомого філософа відбудеться у Львівському національному університеті імені І. Франка в межах польської програми на 20. Форумі видавців у Львові.

Сайт форуму: bookforum.ua

Залишити відповідь

Next Post

Вітання з нагоди 20-річчя керівництва (відео)

30 серпня 2013 року, на педагогічній нараді працівників Золочівської державної музичної школи, було нагороджено за високі досягнення в музично-естетичному вихованні підростаючого покоління та з нагоди 20-річчя керівництва, директора Золочівської музичної школи Марію Іванівну Кривень та заступника директора Галину Ярославівну Лип’як, почесними грамотами від Львівської облдержадміністрації, Золочівської райдержадміністрації та районної ради. […]