Звершилися великопостні реколекції в парафії Успіння ПДМ м.Золочів

OLYMPUS DIGITAL CAMERAСвято Воскресіння Господнього є центральним дійством у цілому літургійному році. Його святкування від самого початку християнства має особливе значення, оскільки воно сягає самого серця нашої віри.

Святий Апостол Павло пише в своєму Першому посланні до Коринтян такі слова: «А якщо Христос не воскрес, то й проповідування наше є марне і пустою чи даремною є наша віра … Але на правду Христос воскрес, як перший з тих, хто помер … Як в Адамі всі вмирають, так у Христі всі оживуть ” (див. Кор 15, 14.20.22).

Таким чином, цьому найбільш важливому святкуванні таємниці Воскресіння Христового, вже від самого початку існування християнства, передувала велика підготовка. Це була практика посту, сьогодні 40-денний час підготовки Пасхи, який ми називаємо Великим Постом. Тоді це був період особливо інтенсивної євангелізації мир’ян, котрі готовилися прийняти таїнства Хрещення, Миропомазання та Першого Святого Причастя.

У цій підготовці святкування Воскресіння Господнього, а в кінцевій меті і нашого відродження чи воскресіння, особливою допомогою є великопостні реколекції.

РЕКОЛЕКЦІЇ (лат. recolere – збиратися знову, на ново) – в релігійному значенні означає час кількох днів, присвячений духовному оновленню через молитву, конференцій і сповідь.

Цього року великопостні реколеції в нашій парафії звершилисяя 22 – 24 лютого. Сталося це дійство віри під керівництвом о. Михайла Талабканич CM, місіонера Монашого чину св. Вікентія де Поль з Харкова. Програма реколекцій на тему “Я вірю” була досить інтенсивною, особливо в неділю. У цей день реколекцій відбулося вісім зустрічей з віруючими. Це були: св. Меса за участю дітей, наука для батьків і подружніх супругів, зустріч з кандидатами, котрі готуються до прийняття св. тайни Миропомазання в цьому році та інші.

З великою увагою золочівські парафіяни слухали пасхалну медитацію про Страждання Господні під час богослужіння Гірких Жалів

Натомість, у суботу приємно здивувала нас молодь нашої парафії. Велика спільнота молодих людей прибула до актового залу парафіяльного дому. Близько сотні молодих хлопців і дівчат слухали роздуми про “Цінності в людському житті”. Прекрасне свідчення життя під час зустрічі дали юнаки з Центру Реабілітації та Ресоціації в Kняжому, що знаходиться біля Золочева. Такий Центр є першою організацією в Україні, яка в 2009 році була прийнята у Федерацію Терапевтичних Спільнот Центральної та Східної Європи. На закінчення зустрічі з молоддю відбувся перегляд гарного художнього фільму пн.«Останній подарунок» (англ. The Ultimate Gift) – режисера Майкла О. Сажбела за однойменним романом Джима Стовела.

На закінчення реколекцій, з сумом в серці і в той же час з великою вдячністю за всю працю приготування і проголошення реколекцій, парафіяни прощалися з місіонером о. Михайлом СМ, запевняючи його про пам’ять в молитві в цій не легкій місійній послузі проголошування Доброї Новини.

Нехай Святий Дух і дальше діє в наших серцях.

Нехай, Він і на далі, пояснює, роз’яснює і дає зростання засіяному в наших серцях зерну Слова Божого.

Нехай Пресвята Діва Марія, заступниця Небесна, покровителька нашої парафії допомагає нам у дозріванні в світлі Слова Божого Євангелії Любові.

о. М. Голдович

Настоятель громади

Залишити відповідь

Next Post

Міжнародний день рідної мови у Вороняцькій школі

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначали Міжнародний день рідної мови. Урочисте святкування цієї визначної дати відбулося і у Вороняцькій ЗОШ I -III ступенів. Протягом тижня проводилися тематичні уроки, виховні години, на яких учні поглиблювали свої знання про мову, її розвиток, місце серед інших мов світу, а також знайомилися […]