Звернення Головного управління з питань надзвичайних ситуацій до мешканців Львівської області

Шановні мешканці Львівської області!

Напередодні чудового літнього народного свята “Івана – Купала,” під час якого заплановано проведення багатьох заходів та розважальних програм на водних об’єктах із залученням великої кількості населення, до Вас звертається головне управління з питань надзвичайних ситуацій облержадміністрації з нагадуванням про необхідність дотримання правил безпеки на воді.

Сумна статистика свідчить про збільшення кількості випадків загибелі людей на водних об’єктах області з початком купального сезону.

У спекотну погоду більшість мешканців намагається провести свій відпочинок поблизу води на річках, озерах, ставках та інших водоймах.

Купання та плавання – це гарний, корисний і активний відпочинок, який сприяє зміцненню організму, підвищує його опір до шкідливих впливів навколишнього середовища, запобігає простудним захворюванням.

Вода приносить задоволення людям дисциплінованим, обачливим, але вона може завдати прикрих неприємностей людям, які не дотримуються правил безпечної поведінки на воді.

Так, тільки в червні цього року на водних об’єктах Львівщини загинуло 15 осіб, із них 3 дитини. А всього з початку року загинуло        40 осіб, із них 4 дитини.

Основними причинами загибелі людей на водних об’єктах є:

– купання в необладнаних, неперевірених місцях та місцях, де купання заборонено;

– купання в нетверезому стані;

– пустощі на воді;

– купання дітей без нагляду дорослих.
Хочемо ще раз нагадати основні правила безпеки, яких необхідно дотримуватись при відпочинку на воді.

До купання:

1.Перед купанням порадьтеся з лікарем та ретельно дотримуйтесь його порад, купання починайте при температурі повітря 25° С та температурі води не менше 17° С.

2.Купайтеся тільки в спеціально відведених та обладнаних місцях.

3.За відсутності пляжу – вибирайте чистий пологий берег водойми, попередньо виясніть чи немає на дні корчів, гострого каміння, ям. Засмічене і нерівне дно небезпечне навіть для досвідчених плавців.

4.Не купайтеся відразу після прийому їжі і в нетверезому стані.
5.Перед купанням корисно полежати і відпочити. Розігрітим входити у воду не радимо.

Під час купання:

1. Входьте у воду обережно, зупиніться і швидко зануртеся з головою на неглибокому місці.

2.Не доводьте тіло до сильного ознобу. Купатися можна не більше 10-15 хвилин.

3.Не переривайте купання частими виходами із води і не стійте мокрими на вітрі .

4.При судомах не розгублюйтесь, намагайтеся утриматися на поверхні води, кличте на допомогу.

5. Потрапивши у сильну течію, не боріться проти неї, а пливіть за течією, наближаючись до берега.

6.Потрапивши у вир не розгублюйтесь, наберіть побільше повітря в легені, зануртесь у воду і сильним ривком в бік, за течією виходьте з виру та випливайте на поверхню.

7.Не плавайте далеко від берега, не запливайте за попереджувальні знаки.

Після купання:

1.При виході із води витирайте досуха тіло, розітріть його долонями чи рушником, швидко одягніться і пройдіться.2.Не лежіть після купання на сонці.3.Якщо хочете прийняти сонячну ванну, полежіть на сонці до купання, а після купання відпочиньте у затінку.Поради тим, хто катається на човнах (моторних катерах, скутерах, квадроциклах)

1.Перед посадкою у човен, огляньте його та переконайтесь у його надійності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет).

2.Посадку у човен проводьте обережно, ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.

3.Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам’ятати про відповідальність, уважно дивитись вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.

4.Якщо човен перевернувся, в першу чергу надайте допомогу тим, хто не вміє плавати; утримуючись за борти човна кличте на допомогу і спільними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Забороняється:

1.Перевантажувати човен понад встановлену норму.

2.Перетинати курси катерів, близько підходити до них.

3.Пересідати на воді з одного човна на інший, переходити в човні з місця на місце, розкачувати човен.

4.Користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до 14 років без супроводу дорослих.

5.Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надівши на себе рятувальний жилет (пояс).

Звертаємося також до всіх організаторів святкових заходів та власників водних об’єктів з нагадуванням про власну персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечення роботи відомчих рятувальних постів.

Дотримання правил безпеки на воді – запорука Вашої безпеки в цілому!Приємного вам відпочинку!

Залишити відповідь

Next Post

Верховна рада прийняла мовний закон

Верховна Рада України на засіданні 3 липня, 248 голосами прийняла закон про основи державної мовної політики. Документ передбачає значне розширення сфер вживання російської мови. Перед прийняттям закону у зв’язку зі спробами розглянути його в залі засідань відбулася бійка між народними депутатами опозиції і більшості. На вечірньому засіданні головуючий перший віце-спікер Адам Мартинюк […]