Зустріч шкіл, що носять ім’я Маркіяна Шашкевича

У літопис національного відродження на західних землях України середини XIX ст.. золотими літерами вписане ім’я визначного письменника і громадсько-культурного діяча – Маркіяна Шашкевича.

Ідея об’єднання освітян Львівщини, на основі створеної “Літературної світлиці” у 1990 році, стала поштовхом до заснування Міжнародного форуму навчальних закладів, які носять ім’я Маркіяна Шашкевича. “Літературна світлиця” стала осередком цікавих зустрічей, конференцій, де чи не вперше було розпочато величне ствердження значення для нації діяльності великого українця – Маркіяна Шашкевича, який увійшов у історію української культури, насамперед, як поет, духовний просвітитель, натхненник національного пробудження Галичини.

У цей час, в українській школі м. Перемишль (Республіка Польща), виникла думка про потребу та важливість об’єднання педагогічної громадськості навколо імені отця Маркіяна Шашкевича. Ініціатором даної ідеї став перший директор української школи у Польщі Юліан Бак.

З часом, враховуючи такі пропозиції, Головним управлінням освіти і науки Львівської облдержадміністрації, а зокрема з ініціативи п. Богдани Біляк, було вирішено у 2003 році провести I Міжнародний форум навчальних закладів імені Маркіяна Шашкевича на його батьківщині, у селі Підлисся Золочівського району, Львівської області. У заході взяли участь 8 навчальних закладів:
1.Українська школа м.Перемишль Республіка Польща
2.СЗШ I-III ступенів №34 Галицького району м.Львова
3.СЗШ I-III ступенів с.Новосілки Буського району
4.СЗШ I-III ступенів с.Дуліби Стрийського району
5.СЗШ I-II ступенів с.Гумнисько Буського району
6.Бродівський педагогічний коледж
7.Золочівська ЗОШ I-III ст. №2
8.НВК с.Білий Камінь

І отак щорічно, після завершення навчального року, в час літніх канікул збираються на традиційний форум навчальних закладів школярі і педагоги, громадські діячі та представники духовенства, митці, державні посадовці. Кличе на Білу гору та у село Підлисся пам’ять про Маркіяна Шашкевича – Великого поета – Будителя нашого краю.

Цього року на Білій горі відбудеться VIII Міжнародна зустріч шкіл, які носять ім’я великого громадсько-політичного діяча Галичини XIX ст.. Приємним є той факт, що до участі у святкуваннях 200 річниці від дня народження М.Шашкевича за ініціативою Головного управління освіти і науки Львівської облдержадміністрації запрошено ЗОШ I ст. с. Нестаничі Радехівського району Львівської області та Чортківську гімназію Тернопільської області, які також носять його ім’я. Відбудеться не просто зустріч, а літературно-мистецький захід, на якому можна буде почути слово знаних літераторів, українську пісню, побачити запальний український танець. Тут можна буде відчути подих історії, поєднаної із сучасністю і майбутнім.

Залишити відповідь

Next Post

День державної служби

День державної служби — професійне свято в Україні. Відзначається щорічно 23 червня — у День державної служби Організації Об’єднаних Націй. Поділіться цим у соцмережах: