Золочів’яни взяли участь у І Всеукраїнському фестивалі колядок у Вінниці

SONY DSCКолядники з різних куточків України зібрались 12 січня у Вінниці на Перший Всеукраїнський фестиваль колядок «Різдвяне сяйво». Цього дня на сцену концертної зали «Плеяда» Вінницької Обласної  Філармонії вийшло майже півтора десятка вокальних колективів, серед яких були як професійні, так і прості парафіяльні хори.

Розпочався фестиваль ще у холі з виставки вертепів, співів та частування різдвяними стравами. Близько десяти парафій Кам’янець-Подільської дієцезії відправили до Вінниці своїх представників з піснями та смаколиками.

«Ми приїхали з Бару і привезли дванадцять пісних страв, якими частують у Святий вечір, а під скатертиною у нас – подивіться – сіно! – розповідає біля одного із столів з наїдками компанія молоді, вбрана у національні костюми. – Це все готували наші парафіяльні кухарки, а ми їм допомагали».

Хмельничани з парафії Христа – Царя Всесвіту кажуть, що готували гостинці всією парафією. «Ми привезли дарунки від усієї нашої парафії. До нас підключалось дуже багато парафіян, які пекли і готували, хто що міг, щоб ми привезли це до Вінниці почастувати», – розповіла парафіянка Марина. Хмельницький на фестивалі колядок також був представлений молодіжним парафіяльним хором, який виконав дві колядки.

Перед початком концертної частини усі вертепи та столи з частуванням обійшли організатори та почесні гості фестивалю: єпископ Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський, під патронатом якого відбувся фестиваль, а також представники обласної та міської влади.

Серед почесних гостей на фестивалі колядок також був архиєпископ Києво-Житомирської дієцезії Петро Мальчук та протоієрей Валерій Швець, який передав вітання від митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Симеона (УПЦ). Він розповів що саме у цей час в іншій концертній залі міста відбувається православний фестиваль колядок. В якості вітання від братів-православних на католицькому фестивалі колядок виступив родинний співочий колектив ієрея Сергія Виговського.

Одним з найбільш самобутніх колективів на фестивалі був фольклорний ансамбль Кіровоградського музучилища та Кіровоградської римсько-католицької парафії Святого Духа. Вони виконали три маловідомі українські колядки, які зібрали під час етнографічних експедицій у різних областях України.

Молодіжний хор Римо – католицької парафії Успіння ПДМ з м.Золочів, що на Львівщині, який є перемжцем кокурсу релігійної пісні 22 Мїжнародної Парафіяди у Варшаві (Польща), був одним з найбільш чисельних та професійних колективів. Керує хором вчителька ДМШ м. Золочів п. Вероніка Ружицка у співпраці з с.Пасхалісою (Монаший Чин Сестер Служебниць Найсвятішогр Серця Ісусового).

Також у категорії професіоналів виступав хор «Джерело» з житомирської парафії св. Йоана з Дуклі. Цей хор, хоч і є молодіжним, але має вже 12-річну історію, у якій є випуск власного диску та перемога на польському конкурсі у м. Бенджін.

Оригінальними обробками відомих колядок порадував хор вінницької парафії Матері Божої Ангельської разом з дитячим хором «Ноїв Ковчег». Зокрема відома пісня «Спи, Ісусе, спи» прозвучала у джазово-реповому стилі.

Також на Першому Всеукраїнському фестивалі колядок виступали хор «Vox Cordis» з Кам’янця-Подільського, гурт «Тадеуш» з Хмельницього, хор «Солі Део» з смт.Довбиш, що на Житомирщині, хор парафії св.Флоріана з Шаргорода (Вінниччина), дитячо-юнацька хорова капела з Кам’янець-Подільської дитячої хорової школи та тріо «Ажур» вінницької спілки поляків.

«Цей рік є роком віри, і ми, організовуючи цей фестиваль, хотіли показати, що через колядки, через співи можна промовляти до людей. Ідея була така, щоб через колядки передати віру, любов і надію, – розповів єпископ Леон Дубравський. – Також бачимо, що останнім часом все менше і менше людей колядує, і ми хочемо у такий спосіб підтримати цю добру традицію.»

Любов владики Леона до колядок давно відома. Він каже що це у нього з дитинства. «Тоді це було заборонено і ми колядували підпільно. Збирались і ходили співати по знайомих. Ми бачили, що люди цього чекають і радіють колядкам. А колядки я люблю з самого дитинства. Напевно мама коли поклала мене у люльку, то співала колядку», – сміється єпископ Леон.

А завершився Перший Всеукраїнський фестиваль колядок нагородженням учасників та піснею «Ісус Христос – учора і сьогодні», яку спільно виконали усі учасники концерту.

За матеріалами: credoua.org

Залишити відповідь

Next Post

Закладено кошти на будівництво громадського туалету у Золочеві

Вперше у міському бюджеті закладено кошти на будівництво громадського туалету.  Зокрема  у бюджет міста Золочева на 2013 рік закладено 100 тисяч гривень для реконструкції першого поверху будівлі по вулиці Лермонтова, 1 під громадський туалет. За це рішення  проголосовано депутатським корпусом на ХХХІІ бюджетній сесії Золочівської міської ради. Про це “Золочів.нет” повідомив […]