Роботи Андрія Маркевича – не просто майстерно зроблені фігури, вони, зазвичай, пов’язані з якоюсь тематикою: міфологічного, релігійною чи, навіть, політичною.
Одна з них демонструє нерозривний зв’язок скрипаля Ніколя Паганіні та творця скрипок Антоніо Страдіварі. Інша ілюстрація до біблійної оповіді про загублену овечку, ще одна - дерев’яне уособлення Едему. Серед давньогрецької міфологічної тематики особливо вражає вирізьблений Прометей, який прикутий до скелі трьох сестер Мойри.
Сам майстер запевняє, що головним його натхненником є геніальний поет українського народу Тарас Шевченко. Тому й на столі у Андрія Маркевича завжди лежить Кобзар.
Ще один фактор, який дивує не менш, ніж самі роботи, це те, що усі ідеї живуть в голові творця. Андрій Маркевич не малює жодих екскізів. Розповідає, що дерев’яні стовбури та корені можуть лежати довгий час, поки них торкнеться рука майстра. Адже без натхнення та ідеї – його праця неможлива. Та коли вже він займається улюбленою справою, то просить не турбувати, абстрагуючись з реальності у свої творіння повністю.
Роботи Андрія Маркевича – справжні витвори мистецтва, майстерно створені за допомогою важкої праці. Адже матеріали, з якими він працює, далеко не одні з найпростіших. Колишній директор львівської галереї мистецтв Борис Возницький зазначив, що ці творіння можуть сміло підкорювати Європу та брати участь у виставках світового рівня. І з цим аж ніяк не посперечаєшся.