Золочівський фермер представив Львівщину на ярмарку в столиці

Без пестицидів, мінеральних добрив, ГМО, консервантів і барвників продавали сьогодні продукти на органічному ярмарку. 

Він відбувся вдруге. І зібрав вдвічі більше виробників та покупців, аніж торік. Хоча Україна так ще і не має відповідного законодавства, органіка впевнено знаходить своїх шанувальників.

Ще кілька років тому органічні продукти були чимось екзотичним для українців. Нині без будь-якої хімії – овочі, фрукти, крупи, молоко, борошно, цукор виробляє дедалі більше вітчизняних аграріїв. За рік площа еко-угідь подвоїлася і сягнула двохсот тисяч гектарів. Фермер Роман Костів  із села Поляни на Золочівщині поки єдиний в області хто вирощує органічні буряки, моркву, картоплю. Щоб робити це за вимогами ЄС, сам створив спеціальний трактор для картоплі.

«Добрива ми не застосовуємо,замість цього – сівозміна. Механізмів багато виробили своїх, бо у Радянському союзі того не було, а з закордону того не привезли», – каже засновник фермерського господарства, Роман Костів.

Коштує органічне десь на третину дорожче, аніж на звичайному базарі. Але людей, які піклуються про здоров’я, це не лякає.

«Ціноутворення не зовсім врегульоване, бо в багатьох видах продукції є ще монополія. Просто не з’явилася конкуренція, але коли вона з’явиться, все стане на свої місця», – розповідає директор українського сертифікаційного органу «Органік стандарт», Сергій Галашевський.

Цього року вперше серед української органіки з’явилися курячі яйця та борошно. Є вже і перша органічна переробка м’яса.

А це значить – що сферою екологічно чистих харчів нарешті зацікавився і великий бізнес. Тож наступного року, сподіваються шанувальники органіки, такі продукти з’являться і в супермаркетах.//Тетяна Анкудінова, «ФАКТИ», ICTV

Залишити відповідь

Next Post

Відбудеться семінар «Теорія та практика в органічному землеробстві»

10 липня 2012 року, на День поля, відбудеться семінар «Теорія та практика в органічному землеробстві»  Здійснюється за підтримки Шведського Агенства Міжнародного Розвитку (Sida),  в рамках проекту: «Органічне виробництво в басейні річки Західний Буг” Місце проведення: ФГ «Костів», с.Поляни Золочівського р-ну Львівської області. План семінару Поділіться цим у соцмережах: