Золочівський замок з висоти пташиного польоту

Музей-заповідник «Золочівський замок» — відділ Львівської галереї мистецтв  з висоти пташиного польоту.

Замок входить до туристичного маршруту «Золота підкова Львівщини».

Упродовж віків замок — фортеця, королівська резиденція, панська садиба, тюрма, навчальний заклад.

Замок було зведено на кошти Якуба Собеського  у 1634 році як оборонну фортецю за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев’яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в’їзної вежі розташований Китайський палац. Цікавим також замок є тим, що тут була перша система каналізації, яка збереглася до наших днів.
Замок представляє неоголландський тип оборонних споруд і належить до пам’яток типу «palazzo in fortezzo», тобто поєднує функції оборони та житла.

Оборонні споруди Золочівського замку — це вали, бастіони, надбрамна вежа, міст і равелін. З часів заснування збереглися вали, бастіони, частково надбрамний корпус, а равелін і міст — реконструкція.

У замковому дворі збереглися донині лише Китайський палац, Великий житловий палац і значно перебудована у кінці XIX століття надбрамна вежа.

В’їзна вежа, Китайський палац, Великий житловий палац творять ренесансний ансамбль.

Залишити відповідь

Next Post

Наживо: суд над добровольцями, один з яких із Золочівщини

Наживо: суд над добровольцями батальйону «Донбас» (зокрема судять бійця Козубаля Богдана Ігоровича – родом із Золочівщини). Суд проходить у м. Чернівці. Поділіться цим у соцмережах: