Золочівський замок у Різдвяний час (відео)

2016 рік переступив поріг. Природа потішила нас тріскучими морозами, гарним снігом. Запалюють свої вогники Різдвяні ялинки у наших оселях. В ці дні Золочівський замок відвідує особливо багато людей, особливо приїжджих, але на Різдвяні свята завітають і місцеві жителі. Тому ми хотіли потішити наших гостей Різдвяним настроєм: горить камін, запалені вогники на ялинці. З Різдвом!

Господарі прикрашали свої замки картинами, килимами, іншими тканинами, купували найкращі зразки меблів, робили все аби їх житло було зручним і затишним. На жаль історія не вберегла колекції Золочівського замку, проте ми знаємо які полотна були тут. Це були біблійні сюжети, міфологічні, звичайно ж портрети, баталістика, краєвиди. В ці дні особливу увагу привертає картина невідомого італійського художника XVII ст. “Поклін пастухів”. Походить ця картина з давньої збірки Дідушицьких…

Вогонь в каміні, коли потріскують дрова, а особливо у старовинному каміні, створює атмосферу особливого затишку. Цей єдиний діючи й у Золочівському замку камін ми розпалюємо тільки у Різдвяний час, ілюзія тепла і затишку. Тим часом наша країна в іншому вогні, у вогні війни. І ця війна забрала вже тисячі убитими, десятки тисяч зробила каліками. І там на передовій нашим хлопцям зовсім не тепло і не затишно. Тож нехай цей символ Різдвяного, Вифлеємського вогню, зігріє душі наших хлопців, зробить нас усіх сильнішими, додасть віри, надії, не забере любові до ближнього. Христос народився!

Детальніше про Золочівський замок у Різдвяний час розповідає директор замку Надія Гупало у програмі “ЗОЛОЧІВСЬКИЙ ЗАМОК: історія та сьогодення”.