Золочівський РВ УМВС у Львівській області повідомляє

pozezaЗважаючи на суху спекотну погоду, яка вже тривалий період встановилася на території області, підвищується ризик виникнення випадків пожеж. З року в рік, як свідчить статистика, саме в літній пожежонебезпечний період частішають випадки пожеж в лісових масивах, на торфовищах, сільгоспугіддях.
Переважна більшість пожеж виникла на відкритих ділянках через неконтрольоване спалювання сміття, сухої трави на сільськогосподарських угіддях, уздовж доріг. Пожежі сухої трави та стерні трапляються як на відкритій території, так і на приватних господарських ділянках. Причиною їх виникнення найчастіше є необережне поводження людей з вогнем або ж недолуге «хазяйнування» на обійстях.
Трав’яні пожежі можуть призводити до суттєвого зниження ґрунтової родючості. Така пожежа не збільшує кількість поживних речовин в ґрунті. Однак при цьому втрачаються азотні сполуки, значна частина яких згоряє в пожежі, і органічна речовина ґрунту – відмерлі, але не розкладені частини рослин. Органічна речовина забезпечує пористість ґрунту, утримує вологу, утримує доступні поживні елементи. Спалювання органічної речовини – це основний фактор зниження ґрунтової родючості.
Лісові пожежі знищують дерева і чагарники, заготовлену в лісі деревину. Через це знижуються захисні, водоохоронні й інші корисні властивості лісу, знищується флора і фауна. Окрім того, такі вогневі випадки становлять серйозну небезпеку для життя та здоров’я людини. Багаторічний аналіз підтверджує, що основними причинами виникнення лісових пожеж є людський фактор, грозові розряди, самозаймання торф`яної крихти і неконтрольоване спалювання сухої трави та залишків рослинності в умовах спекотної погоди. Як показує практика, легковажно залишені відпочиваючими не погашені вогнища, кинуті недопалки, призводять до того, що в першу чергу знищуються чималі площі зелених насаджень.
Незважаючи на неодноразові наголошення та роз’яснення проведених в тому числі і через засоби масової інформації , щодо заборони спалювання громадянами, трави, гілок дерев та іншого сміття на присадибних ділянках, городах, поблизу лісових та торф’яних масивів жителі не розуміють що вищезгадане діяння не тільки завдає великої шкоди природі, здоров’ю людей за вищевказані діяння настає і адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
З метою попередження пожеж в екосистемах працівники міліції Золочівського РВ УМВС у Львівській області проводяться профілактичні бесіди з населенням. Роз’яснюються елементарні правила пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт, відпочинку в лісі.
Органи Внутрішніх Справ закликають:
– не розпалюйте багаття у лісі в суху спекотну погоду;
– утримайтеся від пікніків, адже вони з дуже великою вірогідністю можуть призвести до трагічних наслідків;
– не заїжджайте безпосередньо в ліс на автомобілях чи мотоциклах;
– поясніть Вашим друзям і знайомим, дітям, що їхня необережність може стати причиною пожеж;
– не випалюйте суху траву та стерню, не створюйте смітники в лісі та на прилеглих територіях, тим більше, не – підпалюйте їх – це призводить до масштабних пожеж та трагічних наслідків.
Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101» та «102»

Інспектор по роботі з населенням
Лейтенант міліції Т. П. Дацко