Золочівське об’єднане управління Пенсійного фонду про необхідність збереження архівних документів

Кожен хоче в майбутньому отримувати велику пенсію. Однак для того, щоб отримувати достойну плату за віддану працю протягом життя, необхідно пам’ятати про такі поняття як «стаж» та «зарплата». В основному саме від цих показників залежить розмір пенсії, про який необхідно дбати вже сьогодні. З 1 січня 2004 року набрав чинності Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», який і передбачає умови призначення пенсії.
Відповідно до ст. 40 Закону України від 09.07.2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року незалежно від перерв.
У разі якщо страховий стаж становить менший період, ніж передбачено абзацом першим цієї частини, враховується заробітна плата (дохід) за фактичний страховий стаж.
Отже, ст.40 Закону передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року (до відома інформуємо, що за цей період індивідуальні відомості про застраховану особу містяться в базі даних органів Пенсійного фонду України, тобто пенсіонеру не потрібно надавати довідки про заробітну плату з підприємств, установ, організацій, де він працював).
Що стосується заробітної плати за періоди роботи до 1 липня 2000 року, то така заробітна плата може враховуватися при обчисленні пенсії у двох випадках та за дотримання наступних умов:
1) насамперед за бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами ;
2) в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців і також підтверджується первинними документами.
Для отримання довідки про заробітну плату за період до 1 липня 2000 р. майбутнім пенсіонерам необхідно звертатися до підприємств, де вони працювали або у разі реорганізації – до їх правонаступників. Якщо ж підприємство ліквідувалося без визначення правонаступника – до архівних установ, до яких всі документи передані на зберігання. Також, довідки про заробіток мають бути обов’язково підтверджені первинними документами (особовими рахунками, платіжними відомостями тощо).
А тому, з метою захисту застрахованих осіб мають бути дотриманні вимоги щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій.

Начальник
об’єднаного управління І.В.Питльована