Золочівський район Львівської області ще до вересня 1939 року не міг похвалитися ні однією школою з українською мовою викладання. Зате вже в 1965 році на території Золочівсього району існувало 47 початкових шкіл, 37 з восьмирічною схемою освіти і 16 середніх шкіл.
Згідно реформи, започаткованої у60-х роках обов’язковим ставало восьмирічне навчання. В свою чергу учні, які повинні були навчатись в школі десять років перейшли на одинадцятирічний термін навчання. В цей час почала збільшуватись кількість шкіл-інтернатів. Таким чином влада виділила в ті часи майже вісімсот тисяч рублів на створення у м.Золочеві спеціалізованої школи-інтернату. Сам процес будівництва школи тривав три роки – з 1960 року і по 1962 рік. І ось школа була збудована.
20 липня 1962 року її першим директором було призначено М.В.Перепаденка. А з кінця січня було розпочато набір у школу. Сюди рибули діти з тринадцяти дитячих будинків. Всього школа в ті часи мала у своєму складі близько 800 учнів. Держава повністю забезпечувала всіх.
На початку 90-х років на сонові розпорядження відділу освіти школу-інтернат було реорганізовано і на її базі почала свою діяльність Середня школа №4.
Розповідаючи про історію школи, обов’язково необхідно згадати кращих педагогів, які працювали в ній і присвятили вчительській ниві кращі роки свого життя. Серед них потрібно особливо відзначити таких педагогів.
Вчителя музики, автора, виконавця і постановника ряду пісень, організатора учнівських та вчительських хорів, засновника першого вертепу вчителя Масниа М.М.
Вчителя української мови та літератури, заступника директора з навчально-виховної роботи Урбановича П.П
Вчительку математики Лелюк О.О.
Вчительку, яка пропрацювала у школі багато років. Почала свою вчительську роботу на посаді вихователя, а продовжила її вчителькою української мови та літератури. Це Юськевич О.Є. – керівник районного товариства «Просвіта»
Час іде. І школа вже встигла відсвяткувати своє сорока річчя. На даний момент у школі здобуває освіту майже 300 учнів. Над їх навчанням і вихованням творчо, активно працює педагогічний колектив під керівництвом директора Павлишин Олени Петрівни..
Золочівську загальнооствітню школу №4 І-ІІІ ступенів можна віднести до одних з найкращих навчальних закладів Золочівщини. І це не дарма. Адже розташована школа в одному з найпрекрасніших і мальовничіших куточків нашого рідного міста.
На сьогоднішній день у школі навчаються майже триста учнів.
А зараз коротко про нашу школу та її основні ланки.
Початкова ланка. У ній учні додатково ознайомлюються з азами іноземних мов, інформатики та народознавства, а також мають змогу додатково займатись на заняттях групи продовженого дняч.
Середня ланка. У ній учні додатково підсилюють свої знання з іноземних мов, інформатики, краєзнавства та валеології.
Старша ланка. Учні навчаються згідно обраного профілю. У старшій ланці постійно вводяться нові курси за вибором. Серед них можна окремо виділити валеологію, креслення, комп’ютерну гармотність та основи ділового мовлення.
У школі постійно працюює індивідуальна та групова система занять. За її допомогю учні можуть покращувати свій рівнь знань та здобувати необхідні навики та здібності в позаурочний час.
У школі постійно проводять свою діяльність творчі гуртки. Серед них особливо сілд відзначити гурток «Дизайну», гурток «Юного художника» та танцювальний гурток «Перлинка»
Основною метою школи є:
– підготувка інтелектуально розвинених і творчо компетентних молодих людей, які вмітимуть володіти кількома мовами;
– забезпечення професійних навиків з профільних предметів, завдяки їх поглибленому вивченню;
– формування творчого ставлення до обрання майбутніх професій та надання допомогти у володінні сучасним інформаційним простром.
Серед реальних перспектив нашої школи слід відзначити:
– можливість вступу до найпрестижніших вузів, завдяки належному рівню знань;
– захистит власних життєвих та наукових проектів;
– навччання користуванню комп’ютерними технологіями, на визначеному сучасним світом рівні;
– грунтовна підготувка до різного виду тестувань;
– засвоєння економічних понять, основ права, технічного креслення, ділового мовлення та ін.;
– глибоке вивчення іноземних мов, що дає змогу продовждення навчання за кордоном.
Сучасно обладнані кабінети, затишні приміщення, два кабінети інформаційних технологій, клас обладнаний мультимедійною технікою, INTERNET, бібліотека з читальним залом, спеціальні зали для занять сопртом, тренаджерами і хореографією, актовий зал, їдальня.