Золочівська районна рада прийняла звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України

radaУ зв’язку із ситуацією, що склалася на сьогоднішній день у нашій країні, 26 листопада 2013 року відбулася позачергова сесія Золочівської районної ради.

На засідання сесії депутатами було прийнято звернення, текст якого подаємо нижче:

ЗВЕРНЕННЯ
до Президента України, Голови Верховної Ради України щодо
подальшої повномасштабної євроінтеграції України
та недопустимості зриву підписання Угоди про асоціацію між
Україною та Європейським Союзом 28 листопада 2013 року

Останнім часом увага всього українського суспільства прикута до підписання довгоочікуваної Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що заплановано на 28 листопада цього року в м. Вільнюсі.
Саміт Україна – ЄС фактично окреслить не лише східний кордон Європи, але й визначатиме геополітичну ситуацію континенту на багато років уперед. Підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС – це суверенне право наших співвітчизників обирати стандарти, за якими сучасні і прийдешні покоління будуть жити та розвиватися в майбутньому. Це прагнення більшості народу української держави, адже підписання Угоди про Асоціацію відкриє Україні шлях до тісної співпраці з Європейським Союзом, а відтак покращення рівня життя населення.
Окрім безсумнівних економічних та політичних виграшів, цей крок засвідчить цивілізований вибір українців на користь європейських цінностей, поваги до громадянських свобод, вільного ринку та конкуренції, подолання корупції.
Угода про Асоціацію має стати якісно новим, поглибленим форматом відносин між Україною та ЄС. Угода не лише закладе якісно нову юридичну основу подальших взаємин між Україною та ЄС, але й слугуватиме стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні, передбачаючи масштабну адаптацію національного законодавства до норм та правил ЄС.
Підписання Угоди про Асоціацію підвищить рівень життя пересічного українця. Кожна держава, яка є членом ЄС, зберігає національну самобутність та ідентичність, має можливості для розвитку своєї культури і традицій.
Оскільки Україна географічно є частиною Європи, громадяни нашої держави мають повне право бути європейцями як політично, так і економічно.
Європа виросла на християнських цінностях, і нам варто повчитися у європейців шанувати власні духовні цінності. Як слушно зауважив Блаженніший Любомир Гузар: «Ми не маємо приймати все те, що приймає Європа. Ми мусимо бути критичними». Європа не є однорідною, тому нам, українцям, варто обирати що пасує нашій державі.
Львівщина, межуючи з країнами європейської спільноти, упродовж багатьох років міжрегіонального транскордонного співробітництва на практиці здійснює реальні кроки в напрямі європейської інтеграції.
Як уповноважені представники органів місцевого самоврядування, ми, депутати Золочівської районної ради Львівської області, засвідчуємо переваги тісної ділової співпраці з сусідніми державами щодо вирішення важливих питань у різних сферах суспільного життя з метою поступового наближення його рівня до високих європейських стандартів.
Сьогодні Україна розглядає Угоду про Асоціацію як важливий крок на шляху наближення в перспективі до наступного етапу – укладення Угоди про вступ до ЄС.
Та попри публічні запевнення, чинна влада України робить усе, аби заблокувати затвердження так званого «євроінтеграційного пакету» законопроектів, а також не допустити скерування Ю. Тимошенко на лікування за кордон.
Мотиви ідеологів зриву підписання угоди зрозумілі. Влада розуміє, що угода про Асоціацію – це початок втілення в Україні європейських стандартів, із запровадженням яких уже не вдасться безсоромно «тягнути» гроші з Державного бюджету.
Усупереч думці переважної більшості громадян України, перекреслюючи зусилля кількох останніх років, провладні політики та чиновники під абсолютно надуманими приводами всіляко відтягують виконання взятих на себе зобов’язань щодо євроінтеграції.
Тим, хто бажає і надалі залишатись у «сірій зоні» напівцивілізованого пострадянського суспільства з його тотальною корумпованістю, вседозволеністю владоможців та утисками прав та свобод, байдужий рівень добробуту співвітчизників. Однак, замороження або, як кажуть зараз, «пауза» у процесі євроінтеграції України означає лише повільне падіння України в міцні «обійми» північного сусіда.
21 листопада Кабінет Міністрів України видав документ про призупинення процесу підготовки до євроінтеграції. Вважаємо, це зрадою держави та перевищенням урядом своїх повноважень, адже Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» передбачає євроінтеграцію як стратегічний напрямок руху держави. Тому вимагаємо від Президента України негайно відправити у відставку весь склад Кабінету Міністрів України.
Керуючись волею виборців Золочівського району Львівської області, ми, депутати Золочівської районної ради, звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України з вимогою не допустити зриву підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у Вільнюсі 28 листопада. У разі не підписання Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом ми залишаємо за собою право вдатися до безтермінової акції громадянської непокори.
Успішне майбутнє України не повинно бути заручником політичних ігрищ!

Прийнято на ХХІІІ (позачерговій) сесії
Золочівської районної ради Львівської області
26 листопада 2013 року


Залишити відповідь

Next Post

Через негоду люди були без світла

Складні погодні умови спричинили перерви в електропостачанні споживачам Львівщини. Про це повідомили “Золочів.нет” у відділі корпоративних зв’язків ПАТ “Львівобленерго”. Станом на 08:00 год. ранку 26 листопада 2013 року знеструмлено 8 ліній електропередачі 6-10 кВ повністю та 8 частково, 16 населених пунктів повністю та 13 частково у Бродівському, Буському, Золочівському, Кам’янка-Бузькому, […]