Золочівська делегація вшанувала пам’ять загиблих у с. Белжець та Сагринь (Польща)

2 грудня 2017 року делегація золочів’ян відвідала Польщу, зокрема села Белжець (Томашівський повіт, Люблінського воєводства ) та Сагринь ( ґміна Вербковіце, Люблінське воєводство, Грубешівський повіт).

Спершу вшанували пам’ять загиблих людей у селі Белжець, де був концентраційний табір для циган, пізніше для євреїв. В ньому загинуло близько 434 500 осіб, у тому числі українці та поляки, в більшості засуджені за допомогу євреям.  В пам’ять жертв нацизму споруджено монументальний мавзолей-музей, відкритий у 2004 році. На плитах тут є написи: Золочів, Поморяни, Тернопіль та багато інших.

Після цього молилися на місці загибелі українців в Сагрині. Згідно історичної довідки, Різанина в Сагрині — акція зі знищення місцевого українського населення польськими бойовиками, що сталася 10 березня 1944 року. Спланована та проведена бойовиками (у кількості 800 осіб) польської Армії Крайової та Батальйонів Хлопських. Під час знищення поляками Сагриня було убито і закатовано, за одними даними, понад 800 українців, за іншими — 1240, в тому числі понад 100 дітей. На сагринському кладовищі споруджено пам’ятник, на якому викарбувані прізвища 660 українців, які вдалось встановити.

Поїздка відбувалася за фінансуванням Львівської облдержадміністрації.

Детальніше про поїздку у Польщу дивіться у відео:
Залишити відповідь

Next Post

У Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбулося відкриття ІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика

У Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1 відбулося урочисте відкриття ІІ етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика. Особливе піднесення панувало 2 грудня 2017 року у Золочівській ЗОШ І-ІІІ ст.№1, яка мала за честь приймати дорогих гостей, – тих, хто не тільки любить, а й знає, береже й має в серці велику […]