Золочівський смітник: коли ж буде обіцяна рекультивація? (відео)

Золочів сміттєзвалище

Депутат Єлиховицької сільської ради Володимир Криворученко звернувся в чергове щодо проблеми золочівського смітника та розповів, що вже 10 років, як люди боряться і пишуть у різні інстанції, що смітнику вже 54 роки і треба його рекультивувати. Нагадав, що біля сміттєзвалища проходить газова труба високого тиску. Людям обіцяли, що у 2019 році буде рекультивація, але на даний час навіть не робиться проектної документації на рекультивацію.

“Сортувальна стоїть, але вона можна сказати нічого толком не працює, кульки як літали, так і літають…” – розповів Володимир Криворученко.

Нагадаємо що мешканці Єлиховицької сільської ради і Золочева неодноразово протягом багатьох років виступали за наведення ладу на смітнику. Також золочівський смітник поповнило сміття зі Львова. На численних зустрічах, обговореннях обіцяли навести лад, проте смітник навіть не обгородили, хоча міські чиновники обіцяли…

Заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Филипів повідомив, що є розроблена стратегія щодо поводження із твердими побутовими відходами на території Львівщини, якою передбачено, що мають все це звести до 7 сміттєзвалищ, які мали би мати всі документи і мали би приймати побутові відходи.

“Всі інші повинні бути рекультивовані, а несанкціоновані сміттєзвалища, а їх є у Львівській області 42 по-моєму, то вони повинні бути знівельовані, їх не повинно бути.” – розповів Роман Филипів.

Коли буде рекультивація золочівського смітника, так і не вдалоя дізнатися.

Нагадаємо, що за останні пару років в рази виріс золочівський смітник, а поліетиленові пакети з смітника вітер розкидає далеко на всі поля і вулиці, попід будинки сіл та міста, що довкола смітника. Також є проблема щурів, котрі, як розповідають місцеві жителі “ходять пішки зі смітника”. Кілька років тому на території Єлиховицької сільської ради стався летальний випадок – через укус щура, померла жінка.

До слова, Львів досі не має свого сміттєпереробного заводу, не дивлячись на трагедію у Грибовичах у 2016 році, де загинули люди. Чиновники і дальше не можуть реалізувати обіцянки.