Золочів відвідав лауреат Нобелівської премії Роальд Гоффман (відео)

hofman 2 жовтня 2015 року у наше місто завітав уродженець Золочева Роальд Гоффман – лауреат Нобелівської премії з хімії.

Роальд Гоффман народився у 1937 році у інтелігентній єврейській родині. Проживав у будинку по вулиці Героя України Степана Бандери, 8. Під час німецької окупації батько загинув, а Роальда з матір’ю переховувала родина українського вчителя з Унева Миколи Дюка. Після війни Роальд емігрував до Європи, а потім до США. Працював спочатку у Гарвардському, а потім у Корнелльському університеті. Відкриття науковця дозволяє математично передбачити порядок проходження хімічних реакцій і є найбільшим теоретичним досягненням після Другої світової війни.

Сьогодні наш земляк відвідав Золочівський замок. У замку екскурсію нобелівському лауреату провели директор Львівської національної галереї мистецтв Лариса Борисівна Возницька-Разінкова, директор замку Надія Гупало, завідувач музею східних цивілізацій “Китайський палац” Тетяна Олейнікова та громадський активіст Мирослава Бабінська.

Тут із Роальдом Гоффманом розмовляли про вбивства у Золочівському замку в 1941 році та показали місце захоронення євреїв, що робили ексгумаційні роботи жертв НКВД і були розстріляні німцями. Роальд Гоффман розповів про своє золочівське коріння.

Залишити відповідь