Знайшли придатну для життя планету, схожу на Землю

Зірка HD 40307 в сузір’ї Живописця – помаранчевий карлик спектрального класу K, який приблизно на 23% легше Сонця і настільки ж тьмяніший за нього. У 2008 році вчені з Європейської південної обсерваторії (Чилі) виявили поряд з цієї зіркою відразу три планети – з масами в 4,2, 6,7 і 9,4 рази більше маси Землі. Повідомляє ТСН.
Ці планети обертаються на дуже маленьких орбітах навколо світила, і їх “рік” триває 4,3, 9,6 і 20,4 земної доби відповідно.
“Ми виявили два яскравих додаткових сигнали з періодом 34 і 51 день, які відповідають планет-кандидатам з мінімальними масами в кілька мас Землі. Шоста планета… має період обертання близько 200 днів… і масу приблизно в сім мас Землі”, – говориться в статті.

Шоста планета – HD 40307 – привернула особливу увагу вчених, оскільки вона виявилася майже точно в середині “зони життя” навколо свого світила.

“Зоною життя” вчені називають область навколо зірки, де на поверхні схожої на Землю планети може існувати рідка вода.

“Більший радіус орбіти нової планети означає, що її клімат і атмосфера можуть цілком забезпечувати підтримку життя”, – говорить один з авторів роботи Х’ю Джонс, слова якого наводяться в повідомленні університету.

Залишити відповідь

Next Post

Чому люди в різних ситуаціях відчувають час по-різному?

Американські вчені висунули гіпотезу, що процес відчуття часу у мозку децентралізований. Такі дані були отримані під час нового дослідження, проведеного вченими з університету Міннеаполіса. Повідомляє ТСН. Як зазначають дослідники, це не лише розширює можливості штучного управління відчуттям часу, але також може допомогти пояснити, чому наше відчуття часу змінюється в різних […]