Зміни, введені для нарахування субсидії на новий опалювальний період

До початку опалювального сезону залишились лічені дні, і в оселях не дуже тепло. Одержувачів субсидії цікавить нове у їх призначенні: на скільки зменшиться її розмір, які зміни при її нарахуванні, кому субсидія призначена не буде. У зв’язку з цим управління соціального захисту населення інформує про п’ять змін у призначені житлових субсидій.
1. Змінились строки опалювального сезону.
Якщо раніше субсидія на опалювальний сезон для всіх призначалася з 1 жовтня по 30 квітня і перераховувалась відповідно до рішення органів виконавчої влади про дату початку та закінчення опалювального сезону, то з 1 травня цього року внесено зміни .У 2017-2018 роках для користувачів централізованого опалення субсидія надаватиметься у відповідності до рішень органів виконавчої влади про початок і закінчення опалювального сезону, а для громадян, що мають індивідуальне опалення, субсидія нараховуватиметься з 16 жовтня до 15 квітня.
2. Доходи враховують не за минулий рік, а за пів року.
З жовтня 2017 року всі субсидії будуть перераховані на новий опалювальний сезон 2017-2018 роки із доходів за І і ІІ квартали 2017 року.
Такі зміни вигідні пенсіонерам, які отримають дохід від паю. Переважно виплата такого доходу проводиться у ІІІ або ІV кварталах, і відповідно він братися до розрахунку на опалювальний сезон не буде. Також пенсіонерам, які втратили роботу, або просто звільнилися, при нарахуванні субсидії до розрахунку буде враховуватись розмір пенсії за останній місяць періоду, за який враховуються доходи.
3. Для непрацездатних осіб збільшили соціальну норму, а для безробітних – розмір доходів.
Родині з числа пенсіонерів, інвалідів збільшена соціальна норма, на яку надають житлову субсидію – з 48,87 кв.м до 75кв.м.
Безробітним громадянам працездатного віку зараховуватиметься дохід на рівні двох прожиткових мінімумів – 3248 гривень.
4. Боржникам субсидія призначатися не буде.
Громадянам, котрі мають борг за оплату житлово-комунальних послуг у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих мінімумів доходів (а це 340 грн.),субсидія на новий опалювальний сезон призначена не буде. Необхідно повністю погасити борг або укласти угоду про реструктуризацію, а копію квитанції про сплату або угоди надати управлінню.
Ця вимога стосується громадян, які мають заборгованість і вперше звертаються за субсидією, і не буде врахована при проведенні лише розрахунку розміру субсидії на опалювальний сезон.
Тобто, таким громадянам буде призначена субсидія на загальних підставах, але цю заборгованість необхідно погасити до травня 2018 року, адже з травня при наявності боргу понад 340 грн. субсидія призначена не буде.

5. Які нормативи на послуги застосовуються при розрахунку субсидії з жовтня 2017 року?
Номартиви на житлово-комунальні послуги переглянуті двічі: у травні зменшений норматив на опалення, а у серпні – на газ для приготування їжі.
Так, на газове опалення норматив зменшився з 5,5 куб/кв.м. до 5 куб/кв.м; на електричне з 65 кВт/год до 51 кВт/год і централізоване опалення при наявності будинкових лічильників з 0,0548 Гкал до 0.0431 Гкал із застосуванням коригуючих коефіцієнтів.
Зменшились також нормативи на приготування їжі і підігрів води : на газову
плиту- з 7,1 куб.м до 5,4 куб.м, на газову плиту і водонагрівач- з 14куб.м. до 10,5 куб.м.
Субсидії будуть покривати витрати на комунальні послуги тільки у межах цих норм. За все, що використовується понад норму, доведеться платити з власної кишені.
Кому треба повторно подати документи.
Для громадян, які отримують субсидії, перерахунок їх буде проведений автоматично, без повторного звернення.
Заяву і декларацію про доходи заново необхідно подавати лише сім’ям, які орендують помешкання, в яких відбулися зміни у складі сім’ї ( виписався або прописався, фактично не проживав, а зараз проживає в сім’ї), а також тим, хто ще не подав у 2017 році, щоб отримати субсидію на тверде паливо.
Про що необхідно повідомити працівників соцзахисту.
Протягом місяця отримувачі субсидій повинні повідомити управління про зміни, які відбулися в сім’ї:
– змінився склад сім’ї;
– змінився соціальний статус членів сім’ї ( хтось звільнився, вийшов на пенсію,дитина 16 років навчається і отримує стипендію);
– сім’я здійснила покупку на суму понад 50 000 гривень ( купили квартиру, машину);
– відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне.

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА