Зміни у призначенні допомог

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання допомоги дітям померлого годувальника» від 07.02.2017 року № 1836-VІІІ розширено коло осіб, які мають право на одержання державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію.

Відтепер право на цей вид допомоги має дитина померлого годувальника (у тому числі народжена до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії для інваліда ІІІ групи.

Отже, якщо помирає один з батьків неповнолітніх дітей, і за життя не мав страхового стажу, такі діти мають право отримувати державну соціальну допомогу дитини померлого годувальника.
Призначається вона до досягнення дитиною 18 років, а на дітей, які навчаються за денною формою навчання – до закінчення ними навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення 23 років, а дітям – сиротам – до досягнення 23 років незалежно від того навчаються вони чи ні.

Розміри допомоги:
на одну дитину – 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на двох дітей – 120 відсотків, на трьох і більше дітей – 150 відсотків.

Управління соціального захисту населення Золочівської РДА