Як можна зекономити при купівлі ПК? В чому перевага збірки ПК під замовлення і на скільки можна зекономити?
Зібрати ПК чи купити, що краще?
Без комп’ютера у сучасному світі не обійтись. Особливо тим людям, чия робота вимагає наявності ПК вдома. Але вартість подібного апарату досить велика. І саме це є причиною того, що чимало людей вирішують не купувати комп’ютер, а зібрати ПК самостійно. Чи є такий варіант справді вигідним, та які плюси та мінуси характерні для кожної ситуації? У цьому ми спробуємо розібратись у даній статті.
Готовий комп’ютер: у чому його переваги та недоліки?
Купити готовий ПК у магазині — це дуже швидко та не завдає зайвого клопоту. Саме цим керується більшість людей, які обирають подібний варіант. Окрім того, такі комп’ютери викликають більше довіри, адже виконані за заводськими стандартами та мають гарантію.
Проте не обійшлось і без мінусів. Головний недолік — це доволі висока вартість. І чим більш потужний та якісний ПК, тим вона вища. Однак не тільки цей момент зупиняє перед покупкою “заліза” у магазині. Справа в тому, що готові моделі часто не відповідають потребам користувачів. Наприклад, якщо людина ніколи не грає у відеоігри, то їй не надто потрібна потужна відеокарта і вона може обійтись максимально скромним варіантом. У той же час геймери мають високі вимоги до вказаного елементу, зате можуть пожертвувати іншими функціями. Готові комп’ютери занадто стандартизовані, а тому рідко підходять людям з різними вимогами.
Збірка ПК: у чому її плюси та мінуси?
Якщо ви вирішили зібрати свій ПК, то вже напевно знаєте, у чому переваги такого сценарію:
- ціна, нижча за вартість готового ноутбука приблизно на 15-20 %;
- можна використовувати деталі із старого ПК, що допоможе ще більше зекономити;
- комп’ютер буде створений під ваші індивідуальні запити;
- гарантія на деталі, які використовуються при збірці, як правило, діє довше, аніж гарантія готового виробу.
При цьому не варто забувати і про недоліки. Це особливо актуально, якщо збірку ви проводите самостійно. Важливо пам’ятати, що тут легко допустить помилку, яка може привести до того, що комп’ютер не буде працювати. Саме тому, якщо ви недостатньо добре розбираєтесь в будові комп’ютера, це завдання краще доручити професіоналам. Вони виконають його не тільки правильно з технічної точки зору, але й набагато швидше, аніж аматори.
Корисні поради при збірці ПК
Підбір комплектуючих для збірки комп’ютера — це доволі нелегке завдання. Щоб вам було легше впоратись з ним, зверніть увагу на наступні моменти:
- Процесор. Якщо ви плануєте багато працювати з мультимедійним контентом, то вам знадобиться потужне “залізо”.
- Оперативна пам’ять. Якщо ви геймер, то в даному випадку — чим більше, тим краще, адже вимоги до цього параметру зростають з кожним днем.
- Корпус системного блока. На цьому варіанті можна зекономити та підібрати дешевший варіант.
- Відеокарта. від 3-4 Гб — це ідеально для по-справжньому потужного ПК. Зверніть увагу також на тип відеопамʼяті, адже цей параметр теж є важливим. Сьогодні у світі найкращими варіантами вважаються: GDDR6, GDDR5X та HBM.
- Материнська плата. Вона може бути будь-якою, але повинна ідеально підходити до інших комплектуючих.
- Монітор. Його розміри залежать від призначення комп’ютера. Наприклад, для ігор оптимальний екран 27″, а для офісних програм — 20-24″ .
- Жорсткий диск. Експерти рекомендують використовувати SATA або IDE.
- Блок живлення. Його показники в ідеалі повинні трохи перевищувати показники процесора.