“Живий ланцюг” – традиція українців до Дня Соборності

22 січня всі українці відзначають День Соборності та Свободи України. Це свято  поєднує усіх громадян не тільки  політично та історична, але і духовно, спільним прагненням до свободи. Хорошою традицією у святкуванні Дня Соборності та Свободи України, є живий ланцюг, в якому проявляється єдність Українського народу.

Вперше “живий ланцюг” було створено у 1990 році. Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР згуртувалися й 21 січня 1990 р. організували «живий ланцюг» між Києвом і Львовом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

В кінці 2000-них рр. почала відроджуватись традиція створення «живих ланцюгів», що символізують єдність українського народу. В 2008 — 2011 роках у Києві такі «лацюги» утворювали на мосту Патона. Таким чином символічно об’єднували правий та лівий береги Дніпра. Основним організатором цієї акції виступало Братство козацького бойового звичаю «Спас». Найбільшого розмаху акція досягла 2011 року, коли на міст Патона прийшло більше 1000 учасників. Того року до організації акції долучилися такі громадські організації як Відсіч, Молода просвіта, Національний альянс, Молодіжний націоналістичний конгрес, студентський туристичний клуб «Скіфи» КНЕУ. 22 січня 2011 р. «живий ланцюг» утворено у понад 20 містах України. Так у Львові близько п’яти тисяч осіб утворили «живий ланцюг» від пам’ятника Тарасу Шевченку до пам’ятника Степану Бандері.

Цього року на Львівщині під час святкування Дня Соборності та Свободи України також буде продовжено цю чудову традицію. На площі біля пам’ятника Т.Шевченку, де буде сформований “живий  ланцюг”, учасниками якого стане молодь Львівщини.

З Днем Соборності та Свободи  українці! (--11)

Залишити відповідь

Next Post

Наступний після Іоана Хрестителя день в народі називали Пів – Івана

Наступний після Іоана Хрестителя день(21 січня) в народі називали Пів – Івана, або Різдвяним днем. Остання на кличка пов’язана з тим, що Пів – Іван святкують у такий же день тижня, що і Різдво. Крім того, той празник відомий ще як «вирядження» чи «проганяння свят». Хоча з Предтечі вже наставали […]