Журналісти показали фільм-розслідування вбивства Шеремета

У липні 2016 року журналіст Павло Шеремет був вбитий у центрі Києва — по дорозі на роботу у його машині спрацював вибуховий пристрій.

Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом із колегами з міжнародної мережі OCCRP з перших годин працювали на місці подій, у фільмі ретельно проаналізовано події ночі перед вбивством. Розслідування опублікували на сайті Громадського.

Журналістське розслідування почалося з ретельного дослідження моменту закладання вибухівки. Саме тоді й виникли перші питання до слідства.

Команда виявила щонайменше 6 свідків, які були присутні на масці злочину.

Були опитані представники «Азову», з якими ввечері перед вбивством спілкувався Шеремет. Тоді вони помітили стеження.

Також, в результаті перегляду відео з камер спостережень, було ідентифіковано автомобіль марки Шкода. Журналісти звернулися до фахівців з проекту BELLINGCAT, щоб ті допомогли розпізнати номерний знак автомобіля.

Розслідувачі мережі спеціалізуються на роботі з відкритими джерелами, зокрема відео та зображеннями.

Timmy, журналіст з Німеччини, взявся за вивчення відео. Він розповів, що на відеозапису було багато цифрового шуму, тому, щоб розпізнати цифри, він мав зробити кожен кадр з відео як окреме фото.

З рештою, Timmy вдалося розпізнати номер загадкового авто, яке може допомогти знайти вбивць Павла.

Детальніше — дивіться у фільмі.

Нагадаємо, журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року у Києві в результаті вибуху авто, за кермом якого він перебував.

Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

Машина належала керівниці «Української правди» Олені Притулі, але її в машині у момент вибуху не було. За даними поліції, вибуховий пристрій знаходився дуже близько до журналіста, знизу автомобіля.

Джерело: Громадське.