ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ: Блаженний священномученик о.Роман Лиско (відео)

Отець Роман Лиско – блаженний священномученик Української Греко-Католицької Церкви, священик УГКЦ. Роман Лиско народився 14 серпня 1914 р. у м. Городку Львівської області. Син відомого душпастиря, просвітителя, декана Золочівського о. Володимира Лиска, внук отця-шамбеляна Михайла Цегельського.

У 1941 році був призначений парохом у село Колтів. У 1944 році став парохом у селі Белзець Золочівського району (сьогодні село Гончарівка), де пробув до 1948 року. Відмовився підписати перехід на православ’я, зазнавав утисків, переслідувань з боку радянської влади, йому заборонили відправляти в церкві.

9 вересня 1949 року був заарештований НКВД, поміщений у тюрму на вулиці Лонцького у Львові. Поширювались чутки, що молодий отець Роман збожеволів від тортур, співав у тюрмі на повен голос псалми. Переказували, що його живцем замурували в стіні. Помер 14 жовтня 1949 року.

Божим посланником можемо назвати о. Романа Лиска і нашим спільним обов’язком є знати, шанувати і плекати в собі чесноти о. Романа Лиска.

Детальніше у дивіться у програмі ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ.
Залишити відповідь

Next Post

Ольгу та Василя Курило вітають з народженням донечки

Ольгу та Василя Курило друзі вітають з народженням донечки. Народилося дівчатко, Наче сонце, ангелятко, Хай радіє вся земля – У світі кращої нема. Хай усмішкою втішає І щасливою зростає, У любові і красі, І в достатку і в добрі. Подарунків їй від долі І в житті всього доволі, Щоб пишались […]