Люди стають жертвами Інтернет та телефонних шахраїв. Як вберегтися?

Золочівській відділ поліції повідомляє: УВАГА! ШАХРАЇ!

“У зв’язку із неодноразовими випадками Інтернет та телефонних шахрайств, правоохоронці Золочівського ВП ГУ НП у Львівській області, просять громадян бути пильними та уважними.

Найчастіше люди потерпають під час купівлі товарів за оголошеннями через Інтернет, а також від телефонних шахраїв, що представляються працівниками банку чи поліції. Випадки різноманітні – купівля господарських товарів, запчастин, мобільних телефонів, винайм квартир по оголошеннях в інтернет сайтах.

Поліція рекомендує громадянам, які купують товари через Інтернет сайти, розраховуватися за товар виключно після його отримання. Це убезпечить вас від шахраїв.

До прикладу, 8400 гривень втратив мешканець Золочівського району. Чоловік через оголошення в мережі Інтернет мав намір придбати шини до свого автомобіля. Гроші перерахував, а товар йому так і не надіслали.

Ще одна мешканка Золочівського району після спілкування по телефону з шахраями втратила 84 000 гривень. Жінка розповіла, що на початку грудня, близько 10:00 години на мобільний телефон їй зателефонував невідомий, голос якого був схожим на голос сина та повідомив, що він у поліції і йому терміново потрібні гроші щоб залагодити «проблеми» з поліцією. Потім з жінкою продовжив розмову інший невідомий чоловік, який вказав номер рахунку на який потрібно перевести гроші та наголосив, що в ніякому разі не класти слухавку та не обривати розмову. Не підозрюючи лихого, потерпіла перерахувала незнайомцю 84000 гривень. І тільки після цього жінка зателефонувала родичам і з’ясувалося, що син в ніякі неприємні історії не потрапляв.

По даних фактах відкрито кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Правоохоронці встановлюють осіб причетних до даних злочинів.

Щоб не постраждати від «МОБІЛНИХ АФЕРИСТІВ», ПРАЦІВНИКИ ПОЛІЦІЇ РАДЯТЬ:
Не поспішайте виконувати умови людини, яка вам телефонує. Звичайно, у ситуації, коли телефоном повідомляють, що з близькою людиною трапилося лихо, украй важко залишитись спокійним. І все ж, спробуйте тримати себе в руках.

Не називайте ім’я своїх близьких. Навпаки: попросіть людину, яка відрекомендувалась працівником поліції, назвати прізвище, ім’я, по батькові та дату народження вашого нібито затриманого родича. Здебільшого злочинці не мають такої інформації, а номер набрали як одну з багатьох комбінацій.

З’ясуйте особисті дані людини, яка вам телефонує (прізвище, звання, де працює), в якому саме відділі поліції перебуває ваш родич.

Постарайтесь припинити розмову з людиною, яка вам телефонує, і передзвоніть до поліції, щоб перевірити інформацію, яку ви отримали.

Спробуйте негайно зателефонувати тому, хто нібито потребує негайної допомоги, або людям, які можуть бути в цей момент поруч, і підтвердити або спростувати те, що трапилось: дружині,чоловікові, друзям або знайомим.

Зателефонуйте до поліції й повідомте, що вас намагались ошукати. Таким чином ви збільшуєте шанси правоохоронців розшукати зловмисників та вбережете багатьох людей
ДОТРИМУЮЧИСЬ ДАНИХ ІНСТРУКЦІЙ ВИ УБЕЗПЕЧИТЕ СЕБЕ ТА ЗБЕРЕЖЕТЕ СВОЇ ГРОШІ.” – йдеться у повідомленні Золочівського ВП.

Залишити відповідь