Зелені свята (відео)

Зелені свята традиційно всі християни відзначають на 50-й день після Паски, адже це українська назва християнського свята Трійці. Ці свята  символізують прихід літа. А взагалі, це стародавні і ще дохристиянські свята, які пов’язані з цікавими обрядами, частина з яких збереглася до сьогодні.

Всі господарі в суботу перед святом прибирають свої будівлі зеленим гіллям клена, липи, ясена. Важливою є наявність зеленої гілочки на воротах. Існує легенда, що після Воскресіння Ісуса Христа, його учні збиралися таємно на зібрання, адже такі зібрання переслідувалися. Один чоловік дізнався де цього вечора зустрічалися учні і помітив ворота дому галузкою, щоб зранку показати переслідувачам. Проте, Ангел Господній розставив такі ж зелені галузки на ворота всіх помешкань і учнів не знайшли.

В будинку на підлогу також розстеляють зелене листя папороті, м’яти, очерету…

На Зелені свята, також провідують померлих родичів, могили яких прикрашають зеленим зіллям.

Залишити відповідь

Next Post

У Золочеві відбулася легкоатлетична естафета (відео)

24 червня 2013 року у Золочеві відбулася легкоатлетична естафета присвячена Олімпійському дню та проголошенню на Львівщині року Івана Боберського. У естафеті змагалися команди: ЗОШ І-ІІІ ст. №1, №2, №3, №4 м.Золочева, Економічний ліцей, ВСП Золочівський коледж НУ “Львівська політехніка”, Золочівський професійний ліцей, Золочівський коледж ЛДАУ с.Новоселище, ДПТНЗ “Червоненське ВПУ” та  […]