Завалилася стіна східного крила Поморянського замку

12.04.2018 р. завалилася стіна східного крила Поморянського замку. Про це “Золочів.нет” повідомили у ГО “КонтрФорс”.

“Шановні учасники спільноти та шанувальники культурно-історичної спадщини України!
З сумом інформуємо, що сьогодні (12.04.2018 р.) завалилася стіна  східного крила Поморянського замку. Дякуємо за фото нашим друзям з Поморян!” – йдеться у повідомленні ГО “КонтрФорс”.

Люди стривожені тим, що сталося, активно обговорюють це соцмережах.
Громадська активістка Гана Гаврилів пише:

“ЦЕ, ВСЕ-ТАКИ, ВІДБУЛОСЯ.
Сиджу, і трусяться руки – сьогодні ми там провели весь день на оглядинах парку. В 16.00 покинули територію. На той момент стіна ще стояла. Під тими завалами міг бути хтось з нас.”

Громадська активістка Оксана Драбчинська пише:

“Валер’янка тут не допоможе… Таке враження, що хтось із добре знайомих – помер…(((“

 

Народний депутат України Тарас Батенко пише:
“Активісти, які боролися за збереження та відновлення Поморянського замку повідомили про обвал стіни східного крила замку. Прикра і нерадісні подія, адже чи не щороку ми зазнаємо непоправних втрат в площині історичних пам’яток.”

Минулого року уже направляв депутатське звернення на голову Львівської обласної державної адміністрації Олега Синютку, ​щодо проблемної ситуації по реконструкції замку-палацу XVI ст. в смт. Поморяни Золочівського району Львівської області.

А починаючи з 2016 року, за моїми ж зверненнями, було скеровано понад 1,5 млн гр із коштів спеціального фонду обласного бюджету на виконання першочергових протиаварійних робіт з метою запобігання повної руйнації замку-палацу XVI ст. в смт. Поморяни.
Однак кошти, з великим поспіхом були просто “освоєнні” і про якість робіт, так виглядає, і не йшлося. Що зрештою видно із відеоматеріалу, яке надіслали місцеві мешканці.

У зв’язку з тим, що замовником на виконання першочергових протиаварійних робіт із виведення з аварійного стану пам’ятки, є департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації,​ вимагатиму якнайшвидше надати інформацію про стан виконання робіт та притягнення винних, за неякісно проведені роботи, до кримінальної відповідальності.
Окрім того вважаю, що обласній владі необхідно оперативно зреагувати на руйнацію пам’ятки національного значення, яку ми можемо втратити уже цього року.

Також хочу висловити велику подяку тим активним людям, які розуміють цінність Поморянського замку і докладають немалих зусиль для його збереження.”

 

Нагадаємо, що в 2016 році у Поморянському замку облаштували тимчасові протиаварійні кріплення.