Заробітна плата “в конверті” – негативне соціальне явище не тільки для працюючої особи, а й для самого роботодавця

На жаль, нелегальна праця та заробітна плата “в конверті” не нові поняття для сучасних громадян. Визначити лише одну причину, яка сприяє зростанню кількості неофіційних працівників у країні, неможливо. Це може бути ініціатива як зі сторони роботодавця, так і зі сторони самого працівника, але, в кінцевому результаті, для обох сторін таке явище несе лише негативні наслідки.
Зокрема, нелегальний облік робочої сили веде до порушення прав людини, втрати працівниками соціальних гарантій, страхового стажу і соціальних виплат у разі захворювання чи виходу на пенсію. Водночас, для роботодавців використання праці “нелегалів”, не укладання чи несвоєчасна реєстрація трудових догорів з найманими працівниками є порушенням законодавства про працю та тягне за собою накладання штрафних санкцій.
Проте, перша, та мабуть і найголовніша проблема, це те, що отримання заробітної плати в “конверті” негативно впливає на майбутнє пенсійне забезпечення громадян, адже основними факторами, від яких залежатиме право на майбутню пенсію та її розмір – це офіційно задекларована заробітна плата та набутий страховий стаж.
Відповідно до чинного законодавства, страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному (соціальному) страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески (єдиний внесок) в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. З 01.01.2018 мінімальний розмір єдиного внеску, який необхідно сплатити на місяць для зарахування його до страхового стажу, становить 819,06 грн. з мінімальної заробітної плати 3723 грн.
Сплата обов’язкових страхових внесків здійснюється у строки визначені частиною 6 статті 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Суми несплачених у визначені терміни страхових внесків стають недоїмкою і стягуються у порядку, встановленому статтею 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Отож, шановні працівники! Для забезпечення належного рівня свого сьогодення та майбутнього, ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору та гідної оплати праці, яка б відповідала вашому вкладу в робочий процес!
В свою чергу, роботодавці, легалізувавши зайнятість працівників та забезпечивши їм достойну заробітну плату, не тільки упередять зайві фінансові витрати, що можливі за результатами проведених перевірок у випадку виявлення контролюючими органами порушень законодавства про працю, а й дозволять громадянам отримати реальну соціальну підтримку.

Начальник відділу Галина Лазорчик

Залишити відповідь

Next Post

На Бродівщині внаслідок ДТП загинув водій

7 серпня у селі Черниця, що на Бродівщині сталася смертельна ДТП. Про це інформують у Департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА. “Небезпечна подія. 07 серпня о 14:50 год. на автодорозі Р-39 сполученням “Броди-Тернопіль” у с. Черниця Бродівського району, водій автомобіля “Фольксваген Пасат Б-3″, мешканець с. Черниця Бродівського району 1987 […]
ДТП