Заробітна плата у конверті: вигода чи небезпека?

Заробітна плата в «конвертах», робота без оформлення трудових відносин – на сьогоднішній день це насущні проблеми економіки країни, які мають глибокі корені й руйнують суспільство із середини. На жаль, виплата нелегальної заробітної плати все більше набуває характеру соціального явища, ослаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.
Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», стає повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується. Юридично, роботодавець сплачує стільки вважає за потрібне, й доти, поки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та трудового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату в «конвертах» позбавляє їх соціального захисту, права на гідні умови праці та відпочинку, соціальної захищеності в разі тимчасової непрацездатності – не оплачуються лікарняні листи, не проводяться виплати допомоги жінкам під час вагітності та пологів, страхові виплати в разі настання нещасного випадку на виробництві, не виникає права на допомогу з безробіття залежно від отримуваної заробітної плати в разі втрати роботи і т.д. Це втрата можливості користуватися державними гарантіями відповідно до чинного законодавства, такими як: державна допомога сім»ям з дітьми, соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям, субсидії, оплата відпусток тощо. Виплата «тіньової» зарплати прирікає на мізерну соціальну виплату в майбутньому і також важливо зрозуміти, що існує заробітна плата в «конвертах», але не існує пенсії в «конвертах».І найголовніше для громадянина, який отримує зарплату в «конверті», як оплатити комунальні послуги. Адже такі «працівники» прирівнюються до не працюючих. І у разі призначення житлової субсидії у розрахунок таким працівникам буде включатися місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді. Шановні громадяни! Отримуючи заробітну плату в «конвертах», Ви сприяєте розвитку тіньових схем та зменшуєте свою соціальну захищеність.
Для роботодавців: використання нелегальної праці теж доволі часто створює зайві проблеми, оскільки на нелегального працівника не поширюються
правила внутрішнього трудового розпорядку. Необхідно також зазначити, що
працівника, який отримує неофіційну заробітну плату, не можливо притягнути
до матеріальної відповідальності, передбаченої Кодексом законів про працю України.
Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору ( контракту) власник заплатить штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного співробітника, відносно якого скоєно правопорушення.
Наголошуємо! Мінімальна заробітна плата – це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці ( ст.95 Кодексу законів про працю України).
Верховна Рада України ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2016 рік».
Передбачається у 2016 році:
1.Прожитковий мінімум для працездатних осіб; з 1 січня 2016 року – 1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень.
2.Мінімальна заробітна плата ;
у місячному розмірі : з 1 січня -1378 гривень, з 1 травня – 1450 гривень, з 1 грудня – 1550 гривень;
у погодинному розмірі : з 1 січня – 8.29 гривні, з 1 травня – 8.69 гривні, з 1 грудня – 9.29 гривні.
Усі роботодавці на ринку праці зобов»язані вести соціально відповідальний бізнес, дбаючи і про сьогодення, і про щасливе завтра майбутніх поколінь.

Управління соціального захисту
населення райдержадміністрації

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Віктора Годлевського

Віктора Годлевського з Днем народження вітають батьки Надія та Леонід, брат Павло з дружиною Оксаною та похресник Андрій з дружиною Іриною. Хай доля намітить ще років багато, Хай радість і щастя приходять до хати, Щоб тільки все гарне в житті повелось, Хай збудеться все, що іще не збулось! У щасті, […]