Заморські земляки

vushuvkaНещодавно мені випала неповторна нагода поспілкуватись із нашою колишньою землячкою, а тепер уже мешканкою Канади, пані Надією.

Вона щиро та повнозначно розповіла мені про, власне, існування українців на теренах заморської держави.

Із розвитком Канади все збільшувався і прилив емігрантів. Тож в історії української еміграції було зафіксовано так звані «еміграційні хвилі. Тобто періоди багаточисельного емігрантського руху:1812-1890-ті рр. — період поодинокої епізодичної імміграції українців;1891–1914 рр. — «перша хвиля» масової трудової імміграції та початок формування української етнічної групи;1920–1941 рр. — «друга хвиля» масової трудової імміграції та консолідація етнічної групи;1950–1960 рр. — «третя хвиля» імміграції з переміщених осіб;з 1960–1991 рр. — розвиток української етнічної групи Канади в умовах відсутності поповнень з України.

Оскільки, чисельність українців у Канаді збільшувалась із просто небаченими масштабами, то у результаті освоєння нової окраїни землі, українські жінки виявили ініціативу до створення певної організації, а саме «Ліги Українок Канади». Ліга Українок Канади (ЛУК) є суспільно-політичною організацією, діяльність якої спрямована на подальший ріст і розвиток української громади у Канаді, а особливо на місце і потреби української жінки у суспільстві. Основні аспекти діяльності Ліґи включають:

Проведення семінарів і конференцій, які висвітлюють діяльність українського жіноцтва в канадських жіночих організаціях і їх внесок у розвиток багатокультурної Канади, культурно – мистецькі заходи, присвячені автентичності українського ремесла та побуту, спрямовані на те, щоб залучити до зібрань усе нових учасників, що прибули до ще незнаного для них краю. Проте, найвизначнішою заслугою громади, те, за що їм належить щира похвала та повага, це зв’язок із українськими організаціями у Україні, обговорення важливих питань стосовно оздоровлення в Україні жінок та їхніх родин, гуманітарна допомога для жінок та їхніх родин в Україні.

Тож сподіваюсь, ця вичерпна та корисна інформація не промайне даремно повз ваш погляд, а дозволить зрозуміти щось таке важливе та незбагненне про життя наших, таких далеких за відстанню, але таких близьких за духом, земляків.
Скишляк Ірина

Залишити відповідь

Next Post

Рятувальники визволили 50 автобусів та 13 карет швидкої медичної допомоги

Станом на 06.00 год. 16 березня проїзд автомобілів на автодорогах державного значення забезпечено. На багатьох ділянках автодоріг місцевого значення сполучення з населеними пунктами утруднено. Повідомляє ГУ ДСНС України в Львівській області. 15 березня підрозділами Головного управління ДСНС України у Львівській області за допомогою важкої та спеціальної техніки проведено буксирування 1109 […]