Залишки історії та людські останки із центру Золочева на смітник (відео)

istor12 квітня 2016 року на сміттєзвалищі у Золочеві, в землі вивезеній внаслідок ремонту із центру міста, було знайдено фрагменти старовинної кераміки, дубові палі та інші докази стародавності міста.
Серед купи землі також було знайдено декілька фрагментів із людських останків.

Історичну важливість цих куп на сміттєзвалищі помітив студент Тернопільського державного педагогічного університету Анатолій Чекінда. Хлопець сконтактувався із науковими працівниками Золочівського замку, всі разом виїхали на місце події.

“З першого погляду дуже складно сказати чи це саме те, що може бути сенсацією. Мова йде ось про ці дерев’яні загострені палі, які ймовірно є тими ще найдавнішими свідками писаної історії Золочева, легендарної історії Золочева про давнє Радече…” – розповіла директор замку Надія Гупало.

Анатолій Чекінда знайшов там ще кулю, монету, ґудзики та ін.

Згідно історичної довідки, у часи давньоруського Пліснеська (15 км від Золочева) на місці Золочева існувало легендарне Радече, яке було зруйновано внаслідок ворожих набігів на початку XIII ст. Жителі, які залишилися живими, поховалися у навколишніх болотах. Там вони будували житло, пересувалися ж, прокладаючи шлях за допомогою вбитих у болото дубових палей. Так починався нинішній Золочів. На початку XX ст. у місті прокладали водопровід і знайшли оті давні “стежки”, законсервовані у торфовищі. Можливо і сьогоднішня знахідка це також слід давнини. Визначити давність знайденого мали б археологи та підтвердити чи спростувати припущення.

Нагадаємо, що у червні 2015 року у землі на мості по вулиці Тернопільській також було виявлено людські залишки. Тоді громадські активісти підняли шум, аби ці останки перезахоронили, проте куди їх вивезли невідомо. Піднявши історичні документи дослідники зрозуміли, що це залишки із цвинтаря, який датований XVIII ст.

 

Залишити відповідь

Next Post

До уваги громадян, платників !

Золочiвська ОДПI 15 квітня 2016 року з 11.00 год. до 12.00 год. в примiщеннi ОДПI (вул. Лермонтова,1, Громадська приймальня) проводить тематичний семінар на тему: ,,Декларування доходів громадян – 2016: актуальні питання заповнення та подання декларації про майновий стан і доходи”. ГДІ з питань організації роботи Поділіться цим у соцмережах: