Закон про мову підписано

15 травня 2019 року президент України Петро Порошенко підписав закон про мову. Попередньо у Верховній раді було підписано цей закон Андрієм Парубієм.

Нагадаємо, що 25.04.2019 року Верховна рада України ухвалила закон про мову.

“Вітаю друзі, щойно ухвалили громадський закон про мову №5670-д. 278 – ЗА! Згідно закону українською повинен володіти кожен громадянин України, а також медики й депутати. Державна мова повинна бути у ресторанах, транспорті та закладах освіти. За порушення передбачена адмінвідповідальність!”- про це повідомив нардеп Тарас Батенко.

Згідно новоприйнятого закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» українською мовою має володіти кожен громадянин України, а також усі претенденти на українське громадянство. Водночас дія закону не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів. Українською мовою мають розмовляти усі високопосадовці та керівники силових структур. Також українська обов’язкова для депутатів усіх рівні, суддів, адвокатів, керівників вишів, медпрацівників.

Українську мають використовувати також у сфері обслуговування, у підписах та маркуванні товарів і послуг. Так, якщо клієнт закладу просить спілкуватись із ним українською – це прохання має бути виконане.

Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською або мовами країн Євросоюзу. Сайти за замовчуванням спочатку повинні будуть завантажуватися українською, але можуть мати також інші версії. Пресу можна буде видавати у кількох мовних версіях, одна з яких має бути українською.

Документ також передбачає введення адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері застосування державної мови. Крім того, законопроектом передбачена кримінальна відповідальність «за публічне приниження і зневагу до державної мови». Вона буде аналогічною тій, яка передбачена за публічну наругу над державним прапором, гербом та гімном — штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арешт до 6 місяців, або позбавлення волі на строк до 3 років.

Залишити відповідь