Заяву про перехід на спрощену систему оподаткування потрібно подати не пізніше 15 червня

Головне управління ДПС у Львівській області нагадує, що 15 червня 2021 року, є граничним терміном для подання заяви про перехід на спрощену систему оподаткування чи на іншу групу платника єдиного податку.
Порядок переходу на спрощену систему оподаткування врегульовано ст. 298 ПКУ. Так, суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Форми заяви про застосування спрощеної системи оподаткування та розрахунку доходу за попередній календарний рік затверджені наказом Мінфіну України від 16.07.2019 року  № 308.
Перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкта господарювання може бути здійснений платником за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, суб’єктом господарювання дотримано вимоги, встановлені в пункті 291.4 статті 291 ПКУ. Перехід на спрощену систему оподаткування платник податків може здійснити один раз протягом календарного року.
Звертаємо увагу, що у платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, анулюється реєстрація платника ПДВ у порядку, встановленому ПКУ, у разі обрання ним першої або другої групи чи ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка включає податок на додану вартість до складу єдиного податку.

Буський сектор організації роботи
організаційно-розпорядчого управління
ГУ ДПС у Львівській області

Next Post

Відбудеться семінар з циклу заходів ГО «Золочівська спілка психологів»

Розвиток дитини від 7 до 12 років. Про що треба дізнатися вчасно. Щасливе батьківство: рівновага, спокій, відновлення ресурсів. Олена Джула – педіатр, дитячий психіатр Тереза Гевко – психолог, психотерапевт Наталія Малиновська – психолог за методом EMDR та біосугестії В програмі: інформація фахівців, практичні вправи поведінки з дітьми, методики емоційної саморегуляції […]