Загинув льотчик-герой: відводив підбитий літак від будинків

30 січня провели в останній політ відданого сина України та одного з кращих офіцерів бригади, командира авіаційної ланки авіаційної ескадрильї майора Мурашко Данила Геннадійовича. Про це повідомляє 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.

“З першого дня повномасштабної збройної агресії російської федерації офіцер сумлінно та мужньо виконував усі поставлені бойові завдання, проявляв при цьому героїчну відданість військовій справі, патріотизм та бездоганне служіння Українському народу, був відданим товаришем та яскравим прикладом для військовослужбовців нашої частини. З 24 лютого 2022 року по 27 січня 2023 року здійснив 141 бойовий виліт. В складних умовах протидії протиповітряних засобів та винищувачів противника знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів, близько 600 особин живої сили противника. Завдяки умілим діям неодноразово здійснював вивід авіаційної техніки з під авіаційних та ракетних ударів противника.
За видатні досягнення у боротьбі з ворогом нагороджений орденами Богдана Хмельницького всіх трьох ступенів.
Під час виконання бойового завдання у складі пари 27 січня 2023 року був підбитий ворожим винищувачем. Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. В зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя.
За виявлені у захисті державних інтересів особисті мужність і відвагу, зміцнення обороноздатності та безпеки України майор Мурашко Данило Геннадійович командуванням військової частини представлений до присвоєння звання «Герой України» (посмертно)“, – інформує 299 бригада тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.

Світла пам’ять і шана Герою України!

Next Post

Винайму 1-2 кімнатну квартиру або дім

Винайму 1-2 кімнатну квартиру або дім з необхідними меблями і технікою. Для проживання пари. Тел. +390688174519 Катерина. Поділіться цим у соцмережах:
Золочів.нет