Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

джипінг

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила урядовий законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду» № 11024.

Джипінг на природоохоронних територіях завдає шкоду екосистемі, починаючи від вихлопних газів, шуму, який лякає диких тварин, і закінчуючи ерозією ґрунту, знищенням рослини та тварин, руйнуванням природного вигляду ландшафту. Новий закон спрямований на захист заповідників від негативного впливу механічних транспортних засобів. Проїзд ними дозволяється лише на дорогах загального користування, у межах населених пунктів і на автомобільних дорогах приватних територій.

Законопроєкт №11024 також встановлює нові штрафи за порушення заборони на поїздки на автомобілях та інших транспортних засобах по територіям та об’єктам природно-заповідного фонду. Для фізичних осіб штраф становитиме від 8 500 до 17 000 грн, а для юридичних осіб – від 17 000 до 25 000 грн.

Next Post

Шоколадні подарунки: унікальні шедеври для тих, хто шукає особливого

Деякі подарунки спокусливі самою своєю зовнішністю. Їх обгортки прикрашені вишуканими малюнками, що миттєво привертають увагу. Інші вражають своїм вмістом – вони наповнені смаком і ароматом, які вже на перший погляд обіцяють задоволення. Всі вони – маленькі шедеври, що приносять радість та насолоду, і навіть після того, як обгортка розійшлася в […]