Забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції заходами із психологічної реабілітації

Порядок забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції заходами із психологічної реабілітації регулюється ухваленою Постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2017 року № 494 «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції» згідно їх заяв.
Згідно Постанови психологічною реабілітацією забезпечуються:
– інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції;
– учасники бойових, які безпосередньо брали участь під час проведення антитерористичної операції;
– учасники війни з числа учасників антитерористичної операції.
Для отримання психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції необхідно стати на облік до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за фактичним місцем проживання та подати наступні документи: заява, копія посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій або учасника війни та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення (під час подання копій посвідчень, особи надають їх оригінали для огляду).
Відповідно до Порядку передбачено вільний вибір із психологічної реабілітації та безготівкове перерахування коштів закладам за надані послуги на підставі тристоронньої угоди (учасник АТО – управління – санаторій).
Згідно з ухваленим рішенням гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначатиметься щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням з Мінфіном.
Забезпечення із психологічної реабілітації здійснюється в межах кошторисних призначень з врахуванням черговості згідно дати постановки на облік.

Управління соціального захисту населення
Золочівської райдержадміністрації