За яких умов фізичні особи – підприємці можуть бути платниками єдиного податку першої та другої груп

Буськe управління ГУ ДФС у Львівській області інформує, що згідно ст. 291 Податкового кодексу України до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках чи провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 гривень.
До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво чи продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
– не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
– обсяг доходу не перевищує 1500000 гривень.

Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними, міськими радами або радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, для фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:
1) для першої групи платників єдиного податку – у межах до 10 відсотків розміру прожиткового мінімуму;
2) для другої групи платників єдиного податку – у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Платники можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період ( рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.

Довідково: деякі територіальні органи місцевого самоврядування Золочівського району прийняли рішення щодо збільшення розміру ставок єдиного податку для платників першої та другої груп на 2019 рік, зокрема: Золочівська міська рада, Словітська С/Р, Куровицька С/Р, Перегноївська С/Р, Великополюхівська С/Р, Заставнянська С/Р.
Звертаємо увагу підприємців, у разі якщо сільська, селищна або міська рада приймає рішення щодо зміни раніше встановлених ставок єдиного податку, податок сплачується за такими ставками ( п. 295.1 ст. 295 ПКУ), а фізичні особи – підприємці мають право подати заяву про зміну ставки платника єдиного податку.
Граничний термін подання заяви для переходу на спрощену систему оподаткування, або зміну ставки єдиного податку з І кварталу 2019 року – 14 грудня 2018 року.

Cектор організаційного забезпечення