З полону звільнено суддю Апеляційного суду Луганщини та блогерку

З полону ОРЛО звільнено діючого суддю Апеляційного суду Луганської області Віталія Руденка.
Про це 30 липня повідомили у прес-центрі Служби безпеки України. Пише Українська правда.
За даними СБУ, Руденка було повернуто на контрольовану українською владою територію 29 липня за сприяння волонтерської групи “Патріот”.
“Дев’ять місяців він незаконно утримувався та піддавався тортурам у МДБ “ЛНР”. Керівництво СБУ поіформувало президента України про звільнення судді”, – зазначили в СБУ.
За словами самого Руденка, його було затримано бойовиками 15 жовтня 2016 року під час перетину пункту пропуску “Станиця Луганська”.
“Мене було поміщено до ізолятора тимчасового утримання МДБ “ЛНР”, де я утримувався 9 місяців. Спершу перебував в одиночній камері, 46 діб, після чого мене перевели до загальної камери”, – повідомив він.
Руденко додав, що після затримання 12 діб ніхто з представників ОРЛО не спілкувався з ним і не пояснював причини затримання.
“На 13 добу зі мною почали працювати оперативні працівники “МДБ “ЛНР”. Мені висували обвинувачення у тому, що я, як діючий суддя, ухвалював рішення по певних кримінальних справах щодо сепаратизму стосовно “громадян “ЛНР”. На мене відкрили справу за ст. 335 “кримінального кодексу “ЛНР” за підозрою у державній зраді, пред’явлено обвинувачення та обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, – повідомив Руденко.

Також до дому повернулась ще одна заручниця терористів – Людмила Сурженко. Не зважаючи на те, Людмила є інвалідом дитинства, вона була звинувачена МДБ “ЛНР” у шпигунстві на користь українських військових та піддавалась катуванням”, – повідомили також в СБУ.
У Службі безпеки зазначили, що суддя Руденко та заручниця Сурженко були внесені до Мінських списків і за їх звільнення Україна боролася з моменту незаконного ув’язнення.
Як відомо, 29 липня координатор групи зі звільнення військовополонених “Патріот” Олег Котенко повідомив, що звільнено двох людей, яких затримали бойовики разом з українським журналістом Станіславом Асєєвим, вони перебувають на підконтрольній Україні території.
Перший віце-спікер Ірина Геращенко заявила, що питання про долю Сурженко українська сторона піднімала на останній зустрічі ТКГ в Мінську, а факт катувань Сурженко стане предметом “жорсткої розмови під час скайп-конференції щодо заручників у форматі Мінської гуманітарної групи” в понеділок.
Джерело: Українська правда.

Залишити відповідь

Next Post

Стало відомо, які роботи будуть виконані на дорозі H-02 Львів-Тернопіль від с. Червоне до межі області

Як “Золочів.нет” повідомив помічник народного депутата України Тараса Батенка Тарас Подвірний, дорогу за напрямками с. Червоне та Ясенівці та у с. Плугів ремонтуватиме фірма  “Автомагістраль”. Згідно даних, які вказані у тендерній документації “Поточний середній ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Н-02 Львів – Тернопіль на ділянках км 67+000 – […]