З початку осіннього призову Львівщина відправила до війська майже дві сотні юнаків

10 жовтня, на базі Львівського обласного збірного пункту відбувся брифінг за участі посадових осіб військових комісаріатів, представників військово-медичної комісії та засобів масової інформації з питань організації, проведення осіннього призову громадян на строкову військову службу. Про це у Фейсбук написав військовий комісар полковник Олександр Тіщенко.

Як розповів обласний військовий комісар полковник Олександр Тіщенко восени поточного року до лав Збройних Сил України та інших військових формувань буде призвано 810 юнаків.

За три наступні місяці плануємо набрати вищевказану кількість жителів Львівщини віком від 20 до 27-ми років. На сьогоднішній день область спроможна виконати завдання. Вчора вже було відправлено до навчальних центрів Збройних Сил України три команди, а загалом до кінця поточного тижня до війська буде відправлено близько двох сотень призовників, зазначив офіцер.
Також він розповів про те, що ситуація з осіннім призовом в районах області виглядає набагато краще, ніж в самому обласному центрі.

Виглядає так, що львівська молодь, коли справа йде про виконання громадянського обов’язку, пасує перед випробуваннями. У слабкодухих було десять днів, для того аби самостійно прибути до своїх військових комісаріатів. Від сьогодні на тих призовників, які не надали обґрунтованих підстав щодо неможливості призову на строкову службу чекає вже інший рівень спілкування з представниками військкоматів, наголосив полковник Олександр Тіщенко.

Також він додав, що у разі неявки громадян на призовні дільниці без поважних причин наступає відповідальність згідно статті 335 «Ухилення від призову на строкову військову службу» Кримінального кодексу України, окрім того передбачено і адміністративну відповідальність.

Чи варто молодим хлопцям розпочинати доросле життя з обману та брехні. Вважаю, що ні. Тим більше маю багато прикладів, як їхні однолітки з гідністю йдуть служити в Українське військо, будуть потім професійну кар’єру, стають шанованими громадянами суспільства.
Окремо хочу зауважити на тому, що за бажання призовник може бути призваний і у 19 років, але лише після того, як він особисто напише відповідну заяву і матиме письмовий дозвіл від одного з його батьків, – зазначив офіцер.

Варто зазначити, що військовослужбовці строкової служби не відправляються до району проведення Операції об’єднаних сил на Донбасі та не виконують завдання з охорони й оборони важливих стратегічних об’єктів.