З палаючого Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати частину святинь

З палаючого Собору Паризької Богоматері вдалося врятувати частину святинь, в тому числі терновий вінець Ісуса Христа.

Як повідомляє “Європейська правда”, про це заявив повідомив ректор собору (відповідальний за богослужіння священик) Патрік Шове в ефірі Le Parisien.

“Ми врятували терновий вінець, туніку святого Людовіка. Усередині вдалося також врятувати кілька картин, але великі полотна винести було неможливо”, – сказав Шове.

Терновий вінець, який, згідно з Євангеліями, поклали на голову Ісуса Христа перед розп’яттям, одна із найбільших реліквій християнства.

Собор Паризької Богоматері є пам’ятником всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. У соборі розташовувалися багато картин. Серед них, так звані “травневі”, тобто картини, які, в 18 столітті майже щороку замовляла корпорація ювелірів Парижа до 1 травня. Кілька картин були передані до Лувру приблизно у 1860 році.

Нагадаємо, французьким пожежникам вдалося взяти під контроль пожежу у Соборі Паризької Богоматері в Парижі, яка розпочалася у понеділок пізно ввечері.

Пожежникам вдалося зберегти 850-річну головну кам’яну споруду готичної будівлі, включаючи дві її вежі, але шпиль і дах повністю згоріли і обвалилися.

Джерело: “Європейська правда”
Фото: L’intérieur de la cathédrale Notre-Dame de Paris, lundi soir, alors que l’incendie faiblissait.LP/Arnaud Journois

Залишити відповідь

Next Post

Вітання для Бандури Романа Васильовича

Святкує 50-річний ювілей Бандура Роман Васильович. Коханого чоловіка, доброго батька вітає дружина Надія, сини Василь та Олег, дочка Наталя. Хай щастя та мир зігрівають оселю І грає здоров’я, як добре вино. Будьте завжди щасливі і веселі, Життя бережіть, бо єдине воно. Нехай Вам завжди всміхається доля, Несуть тільки радість з […]