З електрикою краще не жартувати

Літо – це найкраща пора для дітей. Вони у своєму розпорядженні мають аж три місяці вільного часу. І як цей час провести – залежить від фантазії дітей та вигаданих ігор. На жаль, часто ігри бувають вкрай небезпечними.

Змушені констатувати, що останнім часом серед дітей є дуже поширена гра – залазити на опору лінії електропередач та доторкатись до її вершечку. Однак варто знати, що тим, кому цю гру вдається виконати – одразу чекає плачевний наслідок – ураження електричним струмом. І як результат, в кращому випадку – тяжкі опіки, а в гіршому – втрата життя. Про це повідомляють в ПрАТ «Львівобленерго».

“За останніми даними впродовж року в Україні зафіксували більше 9 смертельних випадків, які трапились від таких легковажних пустощів.

Тож, шановні батьки, присвятіть трохи часу своїм дітям, аби поцікавитись чим вони займаються у вільний час. Може й вони полюбляють гратись у таку небезпечну гру для життя. Поясніть молоді, що все енергообладнання (лінії електропередачі, підстанції) – не є іграшкою та з ним не варто жартувати, так як воно знаходиться під високою напругою.
Ось кілька простих правил для дітей з електробезпеки на вулиці, які допоможуть вберегти їхнє життя:

Заборонено підніматись на опори ліній електропередачі, відчиняти двері і проникати в приміщення електроустановок;
Заборонено рибалити, запускати повітряних зміїв, розпалювати вогнища, вилазити на дерева поблизу повітряних ліній електропередачі та електрообладнання, діставати будь-які предмети, що застрягли між проводами;
Не підходити та не підпускати нікого до обірваного дроту повітряної лінії, який лежить на землі чи звисає з опори ближче, ніж на 8 м., а відразу повідомити дорослих, які зателефонують енергетикам.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Якщо Ви помітили обірвані проводи лінії електропередачі, відчинені двері трансформаторних підстанцій, або як сторонні особи проникають в приміщення електроустановок або піднімаються на опори, необхідно терміново повідомити кол-центр “Львівобленерго”: 0-800-50-15-68 (цілодобово, безкоштовно).” – інформує прес-служба ПрАТ «Львівобленерго».

Залишити відповідь

Next Post

Майстер клас по вокалу з Ларисою Дедюх та Лілією Кострубою

5 серпня 2017 року в рамках проведення фестин “НАШІ” у Золочівській музичній школі провели майстер клас по вокалу з Ларисою Дедюх та Лілією Кострубою. Лариса Дедюх родом із с. Білий Камінь, Золочівського району (Львівська область) — українська бандуристка. Заслужена артистка України. Викладач бандури і співу. Доцент Національної музичної академії України […]