З 19 червня 2015 року починається 6 хвиля мобілізації

army412 червня Президент України попередньо підвів підсумки 5 черги мобілізації та поставив завдання головам ОДА на проведення 6-ї. За підсумками 5 черги мобілізації забезпечено 100% ротації військовослужбовців зі складу 2 черги мобілізації, а також отримали достатню кількість військовослужбовців для поповнення некомплекту особового складу в частинах, які виконують завдання в зоні АТО. Про це інформує прес-служба Генерального штабу ЗСУ.

“Відповідно до Указу Президента України з 19 червня 2015 року починається 6 черга мобілізації. Як і раніше, особливим попитом користуватимуться спеціалісти для комплектування високомобільних десантних військ, розвідки, механізованих та танкових підрозділів, а також фахівці ремонтних спеціальностей, водії, військові інженери, тощо. Причому планується, що до 6 хвилі мобілізації у рівних пропорціях потраплять як військовозобов’язані, які мають досвід військової служби та і ті, які раніше не служили.
Завдання цієї черги мобілізації – забезпечення повної ротації військовослужбовців призваних в ході третьої хвилі мобілізації та підтримка Збройних Сил України на високому рівні бойової готовності.

Усі військовозобов’язані призиваються до навчальних установ, де протягом визначеного часу пройдуть підготовку за фахом, лише після цього будуть направлені до військових частин, звідки, після бойового злагодження, вирушать до зони АТО.

Під час проведення 6 хвилі будуть враховані досвід попередніх черг мобілізації. Так, у Генеральному штабі триває створення електронного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників. Нині завершується законодавче врегулювання – підготовка проекту відповідного закону. Для створення цього реєстру будуть використані дані фіскальної, міграційної, прикордонної служб, а також база виборців України. Це дасть можливість реально оцінити обсяги мобілізаційних ресурсів країни. Таким чином, на 90% виключиться можливості для ухилення від служби. Одночасно триває робота з посилення відповідальності за ухилення від мобілізації.

Вручення повістки це не «квиток в АТО».
Якщо вам вручили повістку це не означає 100% призов на службу. Повістка вручається передусім для уточнення військово-облікових даних, перевірки наявності у громадянина права на відстрочку, можливості його використання у війську відповідно до його військової або цивільної спеціальності. Лише після цього можливе проходження військово-лікарської комісії. За її результатами приймається рішення чи призивати військовозобов’язаного на військову службу, чи ні. З’явившись до військкомату, необхідно заявити про обставини, які дають право на відстрочку і надати відповідні документи. У кожному військкоматі чергують представники МВС та прокуратури, до яких можна звертатись якщо є підстави вважати що працівники РВК діють не по закону.

Увага! Обсяги і кількісний склад мобілізації не підлягають оприлюдненню як складова мобілізаційного плану.” – йдеться у повідомленні.

Залишити відповідь

Next Post

Знайдено підозрюваних у вбивстві журналіста Бузини

Підозрюваних у вбивстві журналіста Олеся Бузини знайдено та затримано: про їхнє затримання розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Інформує ТСН. МВС каже, проти цих осіб отримані прямі докази причетності до вбивства Бузини. Загалом затримано трьох – Андрія Медведька, Дениса Поліщука та третю ймовірно причетну до організації вбивства особу, ім’я якої […]