З 1 липня вартість централізованого опалення для населення зросте удвічі. Що робити?

opalennaДнями Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), постановила з 1 липня 2016 року майже удвічі підвищити тарифи на теплову енергію та послуги централізованого опалення для населення. За словами фахівців Національної комісії, середньозважений тариф на тепло для населення зросте більше ніж на 95%.
Для мешканців Золочева минулого року централізоване опалення коштувало 20.84 грн за 1 м2 опалюваної площі. Для квартири розміром 45 м2 це становило 937,8 грн. При тому, що цей тариф був на 12 грн нижчим, аніж фактичний, економічно обґрунтований, про що чітко наголошувалося під час обговорення питання тарифів у міській раді в жовтні минулого року. Тепер же, вартість опалення 1м2 площі становитиме поза 60 грн. Таким чином вартість опалення квартири розміром 45 м2 у новому опалювальному сезоні становитиме понад 2700 грн. А за опалювальний сезон власник такої квартири змушений буде заплатити понад 16 000 грн. Для наших містян у нинішніх умовах – це захмарні суми.

Минулого тижня у Золочеві відбулась зустріч керівництва міста із головою Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження (сторінка на Facebook: https://www.facebook.com/VseukrainskaAsociaciaZPitanEnergozberezenna/?pnref=lhc) Романом Співаком, на якій обговорювалися питання про те, як допомогти людям знайти оптимальний вихід у ситуації різкого здорожчання тарифів. За словами пана Співака, поки ще є час, до настання холодів, потрібно зорієнтувати наших співгромадян що і як можна зробити, щоб полегшити їм перехід на оплату комунальних тарифів за реальними ринковими цінами і допомогти їм не залізти у зашморг боргів. Для прикладу, сьогодні в сусідніх Бродах повним ходом йде процес переходу мешканців на індивідуальне опалення своїх будинків та помешкань. У Бродах, після детального аналізу будинкових систем (які є аварійно розбалансовані масовими самовільними відключеннями, та морально застарілі), стану міських тепломереж (які є практично зношені), заплутаного і недосконалого законодавства, стало зрозуміло, що власникам помешкань дешевше і легше буде перейти на індивідуальне опалення. Відключившись від централізованого опалення мешканці самі зможуть регулювати тепло у своїх квартирах та власні витрати на опалення і не будуть залежати ні від тарифів на тепло, ні від сусідів, які часто не хочуть платити за послуги теплопостачання чи дбати за належний стан будинкових та квартирних мереж. Бо як не крути, а сьогодні індивідуальне опалення буде дешевшим аніж централізоване, бо у вартість централізованого, окрім вартості палива, включені ще і зарплати кочегарів, вартість обслуговування та ремонту котлів та мереж, вартість подачі цього тепла від котельні до кінцевого власника, тепловтрати в мережі і т.д.
За словами Романа Співака, для кожного помешкання потрібно шукати індивідуальне технічне рішення: комусь простіше і економніше поставити парапетний газовий конвектор, комусь електричний конвектор, комусь доцільніше газовий двофункційний котел чи електричний бойлер. Вартість таких опалювальних приладів від 1,5 до 4 тис грн. За два-три роки, при нових цінах на централізоване опалення, це обладнання окупиться. Окрім того, у нашій країні діють державні і обласні програми для допомоги у придбанні такого обладнання. Тільки не багато людей знають як цим усім користуватися. Ось тут на допомогу і приходять громадські активісти. Зі свого боку міська влада запевнила повну підтримку, щоб допомогти мешканцям Золочева швидко і ефективно знайти для себе оптимальне вирішення. У приймальні міської ради є контакти фахівців Всеукраїнської асоціації з питань енергозбереження. Найближчим часом буде визначено день і час, коли в приміщенні міської ради експерти Асоціації будуть консультувати мешканців Золочева з питань переходу на індивідуальне опалення та енергоефективності.

ТОВ “Золочівенергоінвест”

Залишити відповідь

Next Post

Графік роботи Золочівського замку на Зелені свята і на День Конституції

18 червня, субота – з 11.00 до 17.00, каса до 16.00. 19 червня, неділя – вихідний день. 20 червня, понеділок – вихідний день. 21 червня, вівторок – з 12.00 до 17.00, каса до 16.00. 28 червня, вівторок – з 11.00 до 18.00, каса до 17.00. 5 липня, вівторок – вихідний […]