Євген Нищук: “Можна вирвати сторінки книги, можна вирізати сцени з фільму, але вирізати правду з історії неможливо”

Міністр культури України Євген Нищук написав стосовно фільму про Василя Стуса у Фейсбук: 

Можна вирвати сторінки книги, можна вирізати сцени з фільму, але вирізати правду з історії неможливо. Вона, ця правда, добре відома і зафіксована на папері.

Як колись система злякалась правди Стуса, так і тепер ми чуємо про «заборони фільму до показу», чи погрози судами. Система знову злякались правди, а страх породжує брехню.
Залякування – все це ми, українці, проходили. Час минув, а почерк нашого ворога не змінився навіть у цьому. Коли за правду тоталітарна радянська машина влаштовувала переслідування, стеження, а потім організовувала судилища.
Василь Стус не злякався тоді, Олег Сенцов – не боїться сьогодні, тож я закликаю не боятись і авторів фільму. З вами правда, а значить і сила.
У ваших руках істина, яка приховувалась та замовчувалась роками, але час минув і ми маємо її відкривати світу!
Правду про Голодомор – геноцид українського народу, штучно влаштований радянською верхівкою! Правду про подвиг зовсім молодих хлопців у бою під Крутами! Правду про боротьбу за незалежність України у часи УНР! Ми маємо знати своїх істиних героїв, ми маємо знати нашу правдиву історію, якими б довгими і погрозливими не були щупальці тої тоталітатної системи, що намагається підняти голову і сьогодні.
Не пройде! Страху вже немає!
Всі ці та багато інших тем будуть у правдивому українському кіно! Уряд України, і я як Міністр і надалі докладатимемо зусиль, щоб у митців була можливість зробити правду доступною і і на кіно, і на теле-екранах, і у літературі, і на театральних майданчиках.”

Нагадаємо, що розгорівся скандал, через те, що з фільму про Василя Стуса хотіли викинути сцену суду.

Залишити відповідь

Next Post

Консультація "Знай своє право на землю"

Пане міністре, 2 роки відслужив в АТО. Знаю, що можу отримати земельну ділянку. Куди для цього звертатися? Іван Скорогуб На які наділи мають право захисники вітчизни? Учасники бойових дій та особи прирівняні до них мають право на першочергове відведення у власність або користування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва […]