Який проектор краще обрати для домашнього кінотеатру?

Коли перші мультимедіа проектори стали доступними широкому загалу, їх використовували здебільшого кіномани. Погодьтеся, набагато зручніше та краще насолоджуватися улюбленим фільмом удома, в кінематографічній якості. Чим далі, на ринок випускається більша кількість моделей проекторів для домашнього кінотеатру.

Чому варто обрати саме проектор?

Головна відмінність і перевага проекторів перед телевізорами — більший розмір (за меншу ціну), кращі показники яскравості. Ви зможете купити великий екран для проектора за менші гроші, аніж
телевізор із аналогічною діагоналлю.

Чіткість та контрастність проекторів, у порівнянні із зображенням телевізора, до п’яти разів вище. Також вищі показники зображення від проектора що стосуються реалістичності кольорів, деталізації.

Сучасні проектори дозволяють насолоджуватися яскравим, деталізованим зображенням, для цього
необов’язково затемняти вікна. Додатково покращити якість зображення, уникнути вицвітання кадру допомагає правильно підібраний екран.

У кімнаті, сповненій сонячного світла, проекційна картинка «вицвітає», що негативно впливає на якість зображення. При яскравому світлі кадр стає практично невидимим. Спеціальні екрани дозволяють знизити ефект засвічення, але навіть найкращий з них не прибирає це явище повністю.

LED чи лазерний — який проектор обрати?

Серед усього розмаїття проекторів в Шоутайм найбільш поширеними є саме ці два типи. В LED-проекторі розташовано три рідкокристалічні матриці, кожна з яких передає відповідний колір (червоний, зелений та синій). Зображення формується, коли через одну з матриць проходить промінь світла. Джерело світла у таких проекторах — лампа, промінь котрої розподіляється на три компоненти. Далі вже промінь подається на три матриці, далі знов об’єднується, щоби створити повноцінну картинку.

Серед очевидних переваг LED-проекторів варто відзначити компактні розміри та малу вагу, адже всередині нема громіздкої лампи, електронні компоненти розташовані впритул один до одного.
Також у проекторах немає колеса, адже зміна кольорів відбувається програмним способом. Ця особливість робить обладнання надійнішим.

Окрім яскравого зображення без викривлень та артефактів, LED-проектори відрізняються такими особливостями:

  • мале споживання енергії, завдяки чому знижуються витрати на обслуговування;
  • довговічність — термін дії однієї лампи становить до 20 тисяч годин;
  • порівняно демократична ціна, а також низькі витрати на обслуговування, в порівнянні з ламповими моделями.

Відмінності лазерних проекторів

Обладнання цього типу має вищу ціну, проте й переваг у нього більше. В таких проекторах зображення формують три лазери, промені котрих змішуються, далі картинка формується складною системою фокусування, дзеркалами. Лазерні проектори формують яскраве, контрастне, насичене, реалістичне зображення, причому не тільки на рівній, а й на хвилястій поверхні. Серед інших переваг лазерних проекторів слід відзначити компактність, простоту обслуговування, довговічність.

Next Post

Вітання для Наталії Цюрось

Святкує день народження Наталія Цюрось! Дорогу маму, кохану дружину, дочку та невістку вітають чоловік Василь, діти Вікторія з Вадимом, батьки Любов та Володимир, свекруха Любов та свекор Василь, братова Ірина з чоловіком Тарасом, також до привітань приєднується вся родина. Нехай цвітуть під небом синьооким Ще довго-довго дні й літа, А […]
Вітання