Якими безоплатними реабілітаційними послугами можуть скористатись ветерани: деталі

Національна служба здоров’я України інформує ветеранів про те, як отримати безоплатну медичну допомогу за Програмою медичних гарантій.

Часто ветерани можуть потребувати реабілітації після поранень або певних хвороб. Безоплатні реабілітаційні послуги надають медичні заклади, які мають договір із Національною службою здоров’я України. 

Ветерани можуть отримати безоплатно такі послуги:

  • реабілітаційне обстеження;
  • індивідуальний реабілітаційний план та програма терапії;
  • нейрореабілітація, ортопедична, кардіореспіраторна реабілітація та інші;
  • знеболення у стаціонарі;
  • психологічна допомога.

Крім цього, реабілітація включена в низку медичних пакетів як складова послуги. Зокрема, це реабілітація після хірургічних втручань, при лікуванні онкології, інфаркту, інсульту. Доплачувати за жодні компоненти реабілітації не потрібно.

Зверніть увагу: заклади застосовують виключно доказові методи реабілітації – тобто, з доведеною ефективністю та доцільністю. Такі методи, як електрофорез, ультразвук чи «грязі», не є ефективною реабілітаційною допомогою.

Відновленням функціональних можливостей пацієнта займаються фахівці з реабілітації у сфері охорони здоров’я: лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, терапевти мови й мовлення, протезисти-ортезисти, психотерапевти та ін.

НСЗУ покриває послуги з реабілітації за двома пакетами:

  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах»;
  • «Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах».

Для проходження реабілітації необхідне направлення від сімейного або лікуючого лікаря.

Перед тим, як звертатися у медичний заклад, слід перевірити, чи має лікарня договір Національною службою здоров’я України за необхідним пакетом. Перевірити можна за телефоном контакт-центру НСЗУ – 16-77.

Next Post

У Варшаві та Мюнхені для українців працюють закордонні підрозділи ДП «Документ»

Саме у Варшаві в серпні 2022-го відкрили перший закордонний стаціонарний підрозділ ДП «Документ», повідомив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. “З того часу понад 205 тисяч людей отримали тут послуги: оформлення та видача паспортних документів, обмін посвідчень водія. Сучасне приміщення, оснащене усім необхідним, та професійний колектив, готовий швидко і вчасно […]