Яку небезпеку несе конфлікт біля кінотеатру у Золочеві?

Поки у Золочеві та районі є безліч важливих та болючих для людей питань, майже щодня у Золочеві о 12 год. біля кінотеатру продовжується так званий “цирк” з певними ритуалами. Хтось виголошує промову, товчуть у стіну, лунають вигуки взаємних образ. Сторони конфлікту знімають це все дійство на відео. А хто випадково проходить поруч, чи стане подивитися, що це відбувається, його можуть “приписати” до одної із сторін конфлікту.

На таких “акціях”  у робочий час (12 година дня) можна побачити працівників комунальних служб міста або Золочівської міської ради, мера Золочева, його синів, та з іншої сторони підприємця Ігоря Бартківа та його сина.  Кажуть, що працівники комунальних служб міста ходять сюди ймовірно “добровільно-примусово”, боячись втратити роботу і в цей же час забуваючи про правову відповідальність.

Нагадаємо, що у Золочеві триває конфлікт між мером Золочева, міською владою та приватним підприємцем через добудову до кінотеатру. Цей захід отримав і політичне забарвлення, адже у Золочеві мер Львова Андрій Садовий бив також молотком в будівлю кінотеатру. Тоді приїзд Садового розкритикували у соцмережах.

Громадські організації Золочівського району ще у травні закликали сторони конфлікту до порозуміння. Адже, ця ситуація негативно впливає на імідж Золочівщини. Представники громадських організацій, висловилися проти збурення громади та закликів до ворожнечі. А також, проти різного роду провокацій, маніпуляцій та дестабілізації. Громадські організації району висунули вимогу до міського голови Ігоря Гриньківа та інвестора Ігоря Бартківа сісти за стіл переговорів, полишити власні амбіції, знайти компроміс, дотримуючись законності з обох сторін.  Також громадські організації, звернулися до правоохоронних органів аби вони вплинули на ситуацію, що склалася, заради дотримання норм закону і не допущення всілякого роду безчинства і хуліганських дій.

Проте, днями ситуація дещо змінилася. Із місця події забрали палатку та молотки. Але, так звані “акції” все ще тривають. У визначений час привозять молотки, з’являються камери, знімають ніби “кіно”. Днями окрім словесної агресії в дію пішло каміння чи то частинки цегли, а також яйця і з іншої сторони порох з вогнегасника. У зв’язку з цим публічно звертаємося до правоохоронних органів, щоб вони вгамували сторони конфлікту, адже ситуація небезпечна.  Жителі та гості Золочева бояться ходити у цьому місці. Тому що, в час конфлікту від розлючених осіб можуть постраждати невинні люди, що поруч гуляють з дітьми.

В розвинутій країні конфлікти варто вирішувати в правовому полі і не наражати на небезпеку оточуючих.