Якщо б не було УПА, незалежної України могло б не бути

Армія вважається одним із найважливіших атрибутів державності. В середині ХХ століття Україна мала військо, хоча самостійної держави Україна не існувало. Днем створення Української повстанської армії вважається 14 жовтня 1942 року. Це день Покрови Пресвятої Богородиці. Керманичі УПА спеціально обрали цю символічну дату, адже ще в козацтва це свято було в особливій пошані. За різними версіями, найбільш чисельною УПА була у 1944 році.

Нараховувала вона від 30 тисяч до 100000 вояків. Історики стверджують, що через УПА пройшло близько 400000 осіб. Варто відзначити, що дуже багато людей були пов’язані з армією: зв’язкові, підпілля… Боротьба за незалежність України була головною ідеєю для борців УПА.

За матеріалами: Вільне життя.

Залишити відповідь

Next Post

Ірина Весна - номінант на звання Музичний талант року Золочівщини

Ірина Василівна Весна викладач хорового класу та викладач класу фортепіано в Золочівській музичній школі. Життєве кредо: Працюй, твори і своїм талантом та працею, чи то розумовою чи  то фізичною, Ти досягнеш матеріальних та духовних успіхів! Досягнення та відзнаки: – Почесні грамоти: за значний внесок у  розвиток національної культури, за досягнуті […]